INSPIRACE

Proč stůl z masivu?

Můj dům, můj hrad. Staré české přísloví se plně ztotožňuje s názorem, že doma je tam, kde trávíme nejvíc času a kde je nám dobře. Domov pro většinu lidí neznamená pouze místo, v němž má svou vlastní postel, ale především jde o prostor, kde žije a schází se celá jeho rodina, kde se narodily a rostou jejich děti.

 

Jak k jídlu, tak k dílu

Za centrum veškerého rodinného dění, kde se schází máma, táta, prarodiče i potomci, lze bezesporu považovat obývací pokoj, jehož dominantou je stůl z masivu. Výrazný kus nábytku z pravého dřeva je symbolem síly, bezpečí a jednoty, kterou je má rodina utvářet a vyzařovat. Stůl, u něhož má každý své místo, je jakýmsi klíčem k harmonickému soužití a vyřešení každého problému, který život přinese. Nevyjímaje jeho základní funkci stravovací, kterou nelze u žádného stolu opomenout.

Stoly z masivu jsou odjakživa považovány za nejlepší místo pro jídlo i komunikaci. Díky stabilní konstrukci a prostorným rozměrů lze získat ideální konzumační plochu pro nespočet dobrot, uspořádat mini rautík nebo pozvat na šálek voňavé kávy a karafu lahodného vína své nejmilejší hosty. Stoly z masivu jsou maximálně praktické a perfektně poslouží svému prvotnímu účelu.

 

Stůl s duší i historií

Jak už jsme výše naznačili, jídelní stůl z masivu lze bez obav zvolit i za vyjednávací půdu pro řešení jakékoliv konfrontace nebo diskuse. Stůl je symbolem demokratického jednání, kdy každý ze zúčastněných má svůj virtuální prostor a oporu nejen pro ruce. Za stolem se odjakživa uzavíraly mírové pakty, obchody století, směnky i předmanželské smlouvy. I v té nejobyčejnější domácnosti se takový „štít“ hodí.

Sečteno, podtrženo, jídelní stoly z masivu jsou doplňkem s duší a historií, které by neměly v žádném domě chybět. V průběhu tisíciletí přepisovaly historii a nebude tomu jinak ani v budoucnu. Jejich trvanlivosti v kontextu dějin je přizpůsobován i design zpracování. Oblíbené dubové produkty inovovány i pomocí kovových prvků, jež stoprocentně ladí s moderními koncepty interiérů.

Jídelní stoly nikdy nevyjdou z módy. Mohou v místnosti působit jako dominantní solitéři nebo se stát součástí stylového zařízení. Záleží jen na přání a vkusu každého.

Související příspěvky

Trochu jiné stínění teras a zahrad představujeme mobilní markýzový přístřešek Versatil

redakce

Vyměňte svou starou lodžii za novou. Ocelovou!

redakce

I výstavba rodinných domův Praze v posledních letech vzrůstá

redakce