INSPIRACE

Proč se nevyplácí podceňovat správný výběr kování a klik?

Při výběru dveří do interiéru samozřejmě nejvíce hledíme na jejich kvalitu, odolnost a také na jejich celkový design. Ovšem aby byly dveře naprosto funkční a spolehlivé, musí být také osazeny kvalitními doplňky. Zejména se jedná o kliky a kování. Správný výběr klik a kování není radno podceňovat, protože dokáží zkrášlit celkový design dveří. Pokud výběr podceníte a vyberete první druh kování, který vám přijde pod ruku, jen málokdy se stává, že kování a kliky ke dveřím budou opravdu ladit.

 

Rozetové nebo štítové kování?

Dveřní kování se základně dělí na 2 druhy. Jedná se o rozetové kování a štítové kování. Každý druh má svůj specifický tvar a design. Štítové kování je kování z jediného kusu materiálu, které zakrývá otvor pro kliku i otvor pro cylindrickou vložku. V současnosti je však oblíbenější druhý druh kování – rozetové. Rozetové kování je rozděleno na 2 části. První ohraničuje prostor kolem kliky a druhá část právě kolem cylindrické vložky. Tento druh kování je považovaný za čistší a designově zajímavější. Oba druhy klik ovšem můžeme na trhu najít v širokém zastoupení druhů. Stačí jen vědět, kde správně vybírat z široké nabídky.

 

Tuzemské i zahraniční kování a kliky najdete na e-shopu kovani-kliky.cz

Mezi největší a nejstabilnější prodejce kování a klik na našem trhu se řadí také e-shop kovani-kliky.cz. Zde můžete najít skvělé kování od tuzemských i zahraničních výrobců. Najdete zde takové značky, jako Cobra, AC-T servis, Eurolaton, MP kování a bezpečnostní kování Rostex. Sortiment tvoří stovky druhů kování, které jsou ovšem přehledně rozděleny do jednotlivých kategorií, takže výběr je rychlý a přesný. Nechybí ani kategorie luxusních klik pro opravdu náročné zákazníky, ale ani levné a akční kliky. Pro každého něco. Každý si může vybrat ten správný druh kování a kliky ke svým dveřím.

Kompletní nabídku najdete na www.kovani-kliky.cz.

Související příspěvky

Dětské koberce, správná volba do každého pokojíčku

redakce

Hako into lanis

redakce

Bohemiaflex CS navázala spolupráci s řetězcem hobbymarketů Bauhaus

redakce