INSPIRACE

Proč se klasické i úsporné žárovky stále častěji mění za LED žárovky?

Základní porovnání LED žárovek a klasických

Abyste dokázali posoudit, který z druhů je opravdu výhodnější a efektivnější, je zapotřebí porovnat klady i zápory obou druhů. Každý druh má své pro i proti. Začneme přímo na začátku, tedy rozsvícením světla. Klasické žárovky i ty úsporné mají poměrně dlouhou odezvu, než se zapnou a také než dosáhnou maximálního svitu. LED žárovky se zapínají okamžitě a okamžitě také svítí naplno. Důležitá je také spotřeba, která je u LED žárovek až o 80% nižší, než u klasických, což znamená opravdu vysoké úspory. Menší nevýhodou je pak pořizovací cena.

 

Široké zastoupení druhů u LED

Led osvětlení je zastoupeno hned několika kategoriemi produktů. LED žárovky jsou samozřejmě základním druhem a důležitým údajem je u nich svítivost. Ta se neudává ve Watech, jak jsme byli až doposud zvyklí, ale v lumenech. Pro porovnání je ideální nahlédnout do tohoto přehledu –

25 W 220 – 230 lm
40 W 410 – 430 lm
60 W 700 – 750 lm
75 W 920 – 970 lm
100 W 1300 – 1400 lm
 

Patice u LED žárovek na 230V jsou totožné s klasickými závity. Tedy s velikostí E14 a E27. Výjimkou ale nejsou ani modely žárovek na 12V, které mají specifickou patici.

 

V současnosti jsou velmi vyhledávané LED pásky

Mezi nejvyhledávanější kategorie LED osvětlení se v současnosti řadí provedení v páscích. LED pásky jsou nabízeny v mnoha provedeních a mohou být využity pro interiérové i venkovní osvětlení. Mohou mít barevné i čisté provedení a slouží nejčastěji k nasvícení kuchyňské pracovní linky nebo dekorativnímu nasvícení. Specifickým druhem jsou například voděodolné LED pásky, které se dají využít například v bazénu.

 

 

Pokud chcete najít opravdu kompletní nabídku kvalitního LED osvětlení, můžete navštívit specializovaného prodejce na stránkách www.ledline.cz.

Související příspěvky

Jak na výběr kvalitní matrace?

redakce

Jak by mělo vypadat správně zařízené domácí pracoviště?

redakce

Ratanový nábytek od Axin Trading zaujme

redakce