INSPIRACE

Proč jsou krby pro vytápění interiéru oblíbené i v dnešní době?

Oblast vytápění interiéru v zimních měsících v současnosti nabízí mnoho technologií a způsobů řešení. I když jsou na trhu desítky různých variant, pro vytápění rodinných domů se stále velmi hojně využívají krby a krbová kamna. A dokonce se jejich obliba v posledních letech opět zvyšuje. Důvody k této situaci jsou naprosto jednoduché. Krby v interiéru zvyšují eleganci a luxus a navíc jsou velmi levným způsobem vytápění interiéru.

 

Tuhá paliva jsou stále nejlevnější

Konkurenční boj nutí dodavatele plynu a elektřiny k neustálému snižování cen. I když se ceny plynu a elektřiny snižují, ještě stále jsou mnohem dražší, než ceny tuhých paliv, kterými se zejména topí v krbech. Krby na tuhá paliva jsou nejčastějším a nejznámějším druhem. Ovšem dají se sehnat i v provedení na plyn, elektřinu nebo i biokamna, kde je topivem biolíh. Tyto druhy se ale v našich domácnostech vyskytují spíše ojediněle. Základem jsou tedy krby na dřevo, které dokáží výrazně snížit výdaje za vytápění interiéru.

 

Teplo rozvedené i do více místností

Krby je primárně určen pro vytápění té místnosti, ve které je instalován. Nejčastěji se samozřejmě jedná o obývací pokoje. Jediný krb ale může vytápět i více místností najednou. Stačí vybrat tu správnou variantu. Aby mohl krb vytápět najednou více místností, musí být jeho krbová vložka vybavena výměníkem tepla. Právě výměníky totiž mají funkci rozvodu tepla z krbů i do dalších místností.

 

Krbová vložka je nejdůležitější součástí

Nejdůležitější součástí, která nejvíce ovlivňuje kvalitu, funkčnost i eleganci krbových kamen je krbová vložka. Ty jsou v dnešní době nabízené v zastoupení mnoha typů. Každý typ může mít i desítky různých provedení. Alespoň tedy pokud budete vybírat u specializovaných prodejců. Krbové vložky se základně dělí na čelní, průhledové, rohové, třístranné, se zadním přikládáním, panoramatické, obloukové a luxusní. Krbová kamna ještě potřebují zvolit, jakým způsobem bude vložka obezděna, aby ladila s vybavením interiéru.

Všechny tyto kategorie najdete na www.fornarinar.cz

Související příspěvky

Koho poptat na mytí velkoplošných oken v Praze

redakce

Rekonstrukce bytu může být procházka rájem!

redakce

Máte hlučné sousedy? Víme, jak to vyřešit

redakce