INSPIRACE

Proč je vytápění pomocí peletek stále oblíbenější?

V současné době na trhu existuje hned několik technologií a způsobů vytápění domácnosti. Za klasický způsob jsou považována tuhá paliva, která patří k nejlevnějším druhům. Dále je možné vytápět plynem, elektřinou a nechybí ani možnost volby některých moderních systémů, například solárních nebo s pomocí tepelného čerpadla. Velké popularitě se ale v posledních letech těší zejména vytápění pomocí dřevěných peletek. Proč je tento způsob tak oblíbený? Na toto téma se detailněji zaměříme v dnešním článku.

Malé peletky z lisovaných dřevěných pilin a hoblin

Peletky jsou zcela přírodním a ekologickým druhem paliva. Jsou vyráběné výhradně lisováním dřevěných pilin a hoblin do tvaru malých válečků. Tyto válečky jsou zcela bez chemických příměsí a pojidel (alespoň od spolehlivých prodejců) a neznamenají tedy žádnou ekologickou zátěž pro ovzduší. Na rozdíl od masivního dřeva mají pouze minimální obsah vody. Díky tomu disponují vysokou výhřevností.

 

Velmi snadné vytápění

Oproti ostatním druhům tuhých paliv mají dřevěné pelety také další výhody. Především se jedná o druh vytápění, u kterého není zapotřebí každé 2 hodiny chodit topit. Moderní kotle na peletky jsou totiž vybaveny zásobníkem a automatickým dávkováním. Sami si nastavíte teplotu, kterou chcete v interiéru udržovat a kotel se o ní sám postará. Zásobník je zapotřebí doplnit jen jednou za několik dní. Přesná doba záleží na intenzitě vytápění.

 

Jak a kde peletky kupovat?

V současnosti již nákup dřevěných pelet na trhu neznamená vůbec žádný problém. I mezi prodejci se ale najdou rozdíly. Bylo by zbytečné platit víc. Spolehliví a zkušení prodejci nabízí nejen vysoce kvalitní pelety, ale také kvalitní služby. Mezi ty se řadí například doprava zdarma po celém území ČR už od jedné objednané palety. Takovou službu nabízí například společnost OPTIMTOP s.r.o.

Detailní informace najdete na www.optimtop.cz.

 

Související příspěvky

Přírodní barvy v interiéru? Ano, zejména na podlaze!

redakce

Údržba vířivky během zimy a chladného počasí

redakce

Kam v domě schovat zásnubní prsten?

redakce