INSPIRACE

Proč je saténové povlečení výbornou volbou?

Je nutné si uvědomit, že kvalita ložního prádla přímo ovlivňuje kvalitu našeho spánku. Máme to štěstí, že v současné době můžeme vybírat hned z několika druhů matriálů povlečení. Mezi nejpopulárnější patří právě saténové povlečení. Pokud si myslíte, že jen „klouže a studí“, jste na obrovském omylu. Saténové povlečení prošlo obrovskou proměnou a díky svým vlastnostem strčí ostatní materiály hravě do kapsy!

 

Satén je ideální materiál hned z několika důvodů

Mnoho lidí žije ve velkém poblouznění, protože si myslí, že satén je klouzavá látka, která je neforemná a studí. Není to pravda. Satén je naopak látka velice příjemná na tělo, která dokáže i zahřát. Právě proto je pro výrobu povlečení ideální. Nejedná se ale o satén v jeho klasické formě. Moderní saténové povlečení se vyrábí z vysoce kvalitní bavlněné příze. Ta je zpracovávána speciální metodou mercerizování. Díky této úpravě získá bavlna jemnost a lesk saténu a současně si zachová všechny vlastnosti bavlny. Z takto upravené tkaniny potom vzniká povlečení z Mako Saténu, které v zimě zahřeje, v létě ochladí, odvádí vlhkost od těla a je na kůži super příjemné. Super také je, že saténové povlečení není příliš náročné na údržbu. Existuje dokonce i v nežehlivé úpravě. Aby povlečení vydrželo co nejdéle krásné, je doporučováno ho prát naruby.

 

Potisky, které baví

Moderní saténové povlečení je v současné době k dostání v celé řadě úžasných designů od romantických s květinami, přes klasické s proužky, až po futuristické s abstraktními obrazci. Výběr designu podřiďte stylu vaší ložnice. Vše by mělo dokonale ladit. Při výběru saténového povlečení si dejte dobrý pozor na kvalitu a vsaďte na osvědčené výrobce. Mezi nejlepší dodavatele špičkového saténového povlečení patří značka Curt Bauer!

 

Související příspěvky

Jak správně zařídit ložnici?

redakce

Stavební pouzdro NORMA – obložená klasika v různých modelech

redakce

Automatické odpadkové koše

redakce