INSPIRACE

Proč je saténové povlečení výbornou volbou?

Je nutné si uvědomit, že kvalita ložního prádla přímo ovlivňuje kvalitu našeho spánku. Máme to štěstí, že v současné době můžeme vybírat hned z několika druhů matriálů povlečení. Mezi nejpopulárnější patří právě saténové povlečení. Pokud si myslíte, že jen „klouže a studí“, jste na obrovském omylu. Saténové povlečení prošlo obrovskou proměnou a díky svým vlastnostem strčí ostatní materiály hravě do kapsy!

 

Satén je ideální materiál hned z několika důvodů

Mnoho lidí žije ve velkém poblouznění, protože si myslí, že satén je klouzavá látka, která je neforemná a studí. Není to pravda. Satén je naopak látka velice příjemná na tělo, která dokáže i zahřát. Právě proto je pro výrobu povlečení ideální. Nejedná se ale o satén v jeho klasické formě. Moderní saténové povlečení se vyrábí z vysoce kvalitní bavlněné příze. Ta je zpracovávána speciální metodou mercerizování. Díky této úpravě získá bavlna jemnost a lesk saténu a současně si zachová všechny vlastnosti bavlny. Z takto upravené tkaniny potom vzniká povlečení z Mako Saténu, které v zimě zahřeje, v létě ochladí, odvádí vlhkost od těla a je na kůži super příjemné. Super také je, že saténové povlečení není příliš náročné na údržbu. Existuje dokonce i v nežehlivé úpravě. Aby povlečení vydrželo co nejdéle krásné, je doporučováno ho prát naruby.

 

Potisky, které baví

Moderní saténové povlečení je v současné době k dostání v celé řadě úžasných designů od romantických s květinami, přes klasické s proužky, až po futuristické s abstraktními obrazci. Výběr designu podřiďte stylu vaší ložnice. Vše by mělo dokonale ladit. Při výběru saténového povlečení si dejte dobrý pozor na kvalitu a vsaďte na osvědčené výrobce. Mezi nejlepší dodavatele špičkového saténového povlečení patří značka Curt Bauer!

 

Související příspěvky

Nejvyšší čas na výběr krbů nebo kamen do domácností. Jaké jsou letos IN?

redakce

Malá koupelna – jak vyzrát na nedostatek místa?

redakce

Svítidla Zumtobel chrání vzácné umění a podtrhnou zážitek návštěvníků galerií

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.