INSPIRACE

Při výběru osvětlení do kuchyně a ložnice jsem nechal volnou ruku své manželce

Když jsme dělali rekonstrukci našeho domu, zdálo se, že je ještě stále tolik práce, že nám to připadalo nekonečné. Protože barák je už starý, museli jsme kompletně zrekonstruovat elektroinstalaci v domě a nebyla to žádná hračka. Mám sice nějaké zkušenosti s rekonstrukcemi, ale na tohle jsem si raději pozval odborníka z řad mých kolegů. Když byla rekonstrukce elektroinstalace hotová, byl jsem rád, že si mohu oddychnout a i když mě čekalo ještě spousta práce, věděl jsem, že to nejhorší máme za sebou. Zaštukovali jsem díry, vyhladili stěny a mohlo se přejít na výběr barev, na jaké podkroví vymalujeme a také osvětlení do celého domu.

 

Výběru se manželka zhostila zodpovědně

Svítidla jsem nechal na své ženě. Má dobrý styl a vždy ji výběr svítidel a podobných doplňků do domácnosti moc bavil. Byla moc ráda, když jsem se rozhodl nechat ji si vybrat přes internet svítidla a já jsem byl také rád, protože bych se určitě nemohl rozmyslet a nakonec by se sem svítidla ani nehodila. Když jsme vymalovali a umístili nábytek, zbývalo objednat a nainstalovat svítidla. Předem jsem věděl, že manželka vybere krásné kousky, které do našeho nového interiéru zapadnou jako ulité a že budou nová svítidla naší chloubou. Něco jsme měli ušetřeno a rekonstrukce nakonec vyšla dokonce na méně, než jsem počítal, takže jsem manželce nechal volnou ruku především, co se týkalo svítidel do ložnice a do kuchyně.

 

Lustry do kuchyně

Lustry do kuchyně manželka vybírala pečlivě, je pravda, že v kuchyni sama tráví dost času a když přijdou příbuzní například na večeři, sedáváme u jídelního stolu, který by měl být dobře osvětlen. Lustr do kuchyně jsme nakonec jako centrální stropní svítidlo vybírali s manželkou společně, když se nemohla rozhodnout, jaký zvolit materiál a styl – jestli klasický anebo moderní designový. Já osobně mám raději designová svítidla a když už jsme zvládli rekonstrukci a zrenovovali náš dům, souhlasil bych s moderním jednoduchým stylem. Na můj názor se také manželka přiklonila a souhlasila, takže nakonec máme v kuchyni krásný designový lustr, který obdivuji i já, i když těmto věcem obvykle neholduji.

Lustry do ložnice

Svítidla do ložnice už vybírala žena zcela sama, dokud nepřišly, nevěděl jsem, které vybrala. Jen jsem se dozvěděl že v ložnici postačí logicky slabší svítidlo o 100W žárovce či 23W zářivce. K tomu nějaká doplňková svítidla a máte vytvořen ideální prostor pro relaxaci v ložnici i například četbu v posteli, kterou máme rádi s manželkou oba a často svítíme pozdě do noci. Mile mne manželčina volba svítidel překvapila. Lustry do ložnice vypadají obvykle všude stejně a člověk si jich jen tak nevšimne, ovšem lustr, který vybrala žena, mne zaujal na první pohled a musel jsem její volbu pochválit. Vypadá uprostřed té světlé místnosti velice dobře a skvěle se do interiéru hodí, sám bych nikdy nevybral lépe. Příště, když budeme potřebovat doplňky v podobě osvětlení anebo jiné, nechám vždy volbu rád na své šikovné ženě, která má styl a dovedla náš interiér pozdvihnout a vytvořit útulný domov.

Související příspěvky

Vyčištěná plocha je souvislá bez fleku a stínu, čištění koberců Brno

redakce

Z našich produktů vybíráme: Recepce

redakce

Chytré bydlení si získává srdce stále více Čechů

redakce