INSPIRACE

Práce designérky Pavlíny Lipkové z Origine Interier Design

Po rodičích jsem zdědila úžasný slunný byt hned pod Špilberkem. Ze všech místností bytu byl krásný výhled do parku pod hradem. V tomto bytě jsem jako malá vyrůstala, takže jsem byla moc ráda, že jsem se do něj s přítelem mohla opět vrátit. Protože byt rodiče odkoupili a darovali mi ho, rozhodla jsem se ho s přítelem celkově zrenovovat a přestavět, abychom využili všechny místnosti a byt projasnili ještě více.

Všichni jsme chtěli, aby se rekonstrukce povedla, obzvláště na tom záleželo mé mamince, která v něm bydlela nejdelší čas. Nikdo z nás však s takovou rekonstrukcí neměl zkušenosti, takže jsme se rozhodli oslovit bytové designéry, kteří mají s obdobnými projekty zkušenosti. Chtěli jsme, aby designér dokázal našemu bytu vtisknout osobitost, která bude zároveň v běžném životě použitelná. Vybírali jsme si mezi několika bytovými designéry, ale vybrali jsme si paní Pavlínu Lipkovou a jeji firmu Origine interier designe, která jako jediná dokázala přijít s konkrétním nápadem a cenovým rozvržením hned při prvním setkání.

Paní Lipková přizpůsobila návrh interiéru našim představám, aby byl byt nejen designově jedinečný, ale i pro náš život účelný a odrazilo se v něm něco málo z našich zálib a životního stylu. Celková rekonstrukce zahrnovala probourání několika pokojů a spojení je v jeden celek, aby bylo v bytě sluneční světlo do rána až do večera. Místnosti byli jednotlivě situovány od východu na západ, takže světla bylo v pokojích předtím dost, ale s touto přestavbou ho bylo mnohem více. Propojení kuchyně s obývacím pokojem projasnilo byt více, než jsme tušili a velice se nám tato změna líbí. Protože jsme chtěli červenou kuchyňskou linku a pár spotřebičů, doladila nám paní Lipková všechny barvy v bytě tak, aby navzájem obývací místnost a kuchyň doplňovaly. Paní Lipková nám vybrala velmi moderní barvy a nezapomněla ani na nejmenší detaily, jako například obrázky na zdi. Největším oříškem však bylo napojení původních parket a plovoucí podlahy. Paní Lipková vybrala perfektní barvu a na první pohled není přechod parket a druhé podlahy patrný. Podlahu v kuchyni nám paní designérka oživila mozaikou, která nádherně doplňuje celkový styl místnosti a vytváří jedinečný dojem.

Paní Lipková dokázala z našeho už tak příjemného bytu vytvořit nádherné a nesmírně příjemné místo s výhledem na okouzlující přírodu parku. Za její práci jsme velmi rádi. Do svého bytu se vždy velmi těším, protože je to pro mne jedno z nejpříjemnějších míst.

Související příspěvky

3 největší chyby při výběru umyvadla

redakce

Originální nábytek není jen pro milionáře

redakce

Zařizujeme pracovnu – rady a tipy, jak vytvořit harmonické a inspirativní prostředí

redakce