INSPIRACE

Povlečení ovlivňuje ráz ložnice i spaní

Pro každého z nás je spánek velice důležitý a pokud je málo kvalitní, velice se nám ztěžuje fungování během dne. Na jeho kvalitu má vliv několik faktorů – postel, matrace, ale i ložní povlečení. Právě toto vše vytváří ty ideální podmínky a dokonalé zázemí pro odpočinek. Uvedené aspekty mají zároveň vliv i na ráz dané místnosti a zejména povlečením si interiér můžete obměňovat podle vašich nálad. Originální a nápadité vzory, motivy a především barvy umožní jedinečným způsobem oživit interiér.

 

U ložního povlečení je důležitý materiál

Velkou roli při výběru ložního povlečení hraje materiál, ze kterého je vyrobeno. Na našem trhu jsou k dostání různé materiály a vy byste měli volit ty kvalitní. Mezi nejoblíbenější se řadí bavlněné, saténové, flanelové nebo krepové ložní povlečení. Novinkou je pak mikroplyš. Každému může vyhovovat jiné, tak si stručně představme jejich hlavní přednosti a mínusy, včetně konkrétní ukázky.

Bavlněné povlečení je příjemné na dotek a saje značné množství vlhkosti. K nevýhodám patří, že se výrobky z bavlny snadno mačkají a žmolkovatí.

Bavlněné povlečení s atraktivním moderním červeno-bílým vzorem, cena 500 Kč (levnaprosteradla.cz)
Bavlněné povlečení s atraktivním moderním červeno-bílým vzorem, cena 500 Kč (levnaprosteradla.cz)

Hlavní výhodou povlečení z krepu je jeho snadná údržba bez žehlení, proto jej mají rády zejména ženy, kterým se nechce povlečení pravně žehlit. Nicméně nemusí být všem až tak příjemné na omak zejména při prvním použití.

2
Stylové krepové povlečení v bílo-černo-červené barvě s elipsami, cena: 420 Kč (levnaprosteradla.cz)

 

Flanelové povlečení je velice měkounké a hebké na dotek, hodí se zvláště do chladných nocí. V létě v něm však může být někomu horko a obvykle je potřeba žehlení po vypraní, ať je krásně rovné.

Flanelové povlečení Cristine v teplých tónech oranžové a hnědé barvy s jemným květinových vzorem, cena: 272 Kč (levnaprosteradla.cz)
Flanelové povlečení Cristine v teplých tónech oranžové a hnědé barvy s jemným květinových vzorem, cena: 272 Kč (levnaprosteradla.cz)

Bavlněný satén je lesklý materiál, který přináší pocit luxusu a je velice příjemný, hladký a praktický. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

4
Luxusní povlečení z bavlněného saténu Sedef v moderním a elegantním designu, cena: 830 Kč (levnaprosteradla.cz)

 

V poslední době je velmi oblíbené povlečení z mikroplyše, které má výborné termoregulační účinky a krásně vás zahřeje. Nemusí se žehlit, údržba je tedy snadná, rychle schne a nevytváří žmolky. V létě však nemusí všem vyhovovat a cena je o něco vyšší.

Povlečení z mikrovlákna KLUBÍČKO v moderní béžové barvě s hnědými a černými kruhy, cena: 610 Kč (levnaprosteradla.cz)
Povlečení z mikrovlákna KLUBÍČKO v moderní béžové barvě s hnědými a černými kruhy, cena: 610 Kč (levnaprosteradla.cz)

 

Jaké barvy a vzory zvolit?

Již z vybraných obrázků můžete vidět, že ložní povlečení může mít mnoho podob. Vybrat lze jednobarevné i vzorované podle toho, co se vám samozřejmě líbí více. Vzhled tohoto bytového textilu by však měl korespondovat se vzhledem vaší ložnice. Vybírejte podobné odstíny, jaké už v místností máte, ale nebojte se k nim zvolit i kontrastní barvy. Vždy ale tak, ať k sobě interiér ladí. Jestliže máte ložnici méně výraznou, pak se do ní hodí povlečení, které na první pohled upoutá pozornost. Tam, kde máte více dominantních prvků, volte spíše jednobarevné či méně nápadné verze, ať nepůsobí ložnice přeplácaně. Vždy myslete na to, že barvy budou působit na vaši psychiku.

 

Kde pořídit nové povlečení?

Chcete-li si pořídit nové povlečení, doporučujeme k tomu využít internetového e-shopu www.levnaprosteradla.cz, odkud jsme vybrali fotografie pro dnešní článek. Nabídka sortimentu nás velice oslovila, ještě více nás překvapily příznivé ceny. Jistě si i vy tady vyberete nové povlečení, ve kterém se vám bude příjemně spát, a díky kterému bude vaše ložnice vypadat krásně.

Související příspěvky

Levné rekonstrukce, které změní tvář domu

redakce

Rychlé, jednoduché a především efektivní a ekonomické zateplení existuje!

redakce

Zvýšení sazby DPH se výstavby rodinných domů nedotklo…

redakce

1 komentář

Bára Nováková 17. 3. 2015 at 13:36

Musím souhlasit, že materiál je u ložního povlečení opravdu velmi důležitý. proto jsem povlečení nikdy neobjednávala. Na doporučení od kamarádky jsem si ho však zkusila objednat a musím uznat, že je to kvalitka, nelituji. Objednala jsem si mikroflanelové povlečení na zimu a teď mám v plánu objednat si ještě nějaké krepové s jarním motivem, tak zkuste taky mrknout, třeba se vám nějaké zalíbí, za sebe můžu jen doporučit! 🙂

http://www.lozniobchod.cz/produkty/krepove-povleceni.html

Diskuze je uzavřena.