INSPIRACE

Pouze postele z masivu zaručují zdravý spánek

Masivní dřevo patří už desítky let mezi nejvíce luxusní materiály, ze kterých se vyrábí nábytek. Z masivu se vyrábí stoly, skříně, ale také postele. Postele z masivního dřeva vás okouzlí svoji robustností, stabilitou a závanem přírody, který je čím dál tím víc vzácnější.

 

Postele z masivu mají charakter

Masivní dřevo symbolizuje přírodu, ale také pevnost a teplo domova. Postel z masivního dřeva ve vaší ložnici na sebe strhne pozornost a stane se dominantou interiéru. Obklopovat se dřevem rozhodně má svůj význam. V posteli z masivního dřeva se budete cítit bezpečně, příjemně a za svoji investici budete odměněni velmi dlouhou životností postele.

 

Pohodlný spánek po zbytek života

Postele z masivu se vyrábí z exkluzivních materiálů, které zajistí maximální stabilitu a pevnost postele. Postel jen tak nerozvržete, jak se vám to mohlo stávat u postele z laminátu. Postele z masivu mají velmi dlouhou životnost a za svůj život více než jednu potřebovat nebudete.

Laminátové postele jsou sice o poznání levnější, ale kdo měl možnost porovnávat, tak je lze zařadit pouze jako méně dokonalé napodobeniny.

Záleží na kvalitním kování

Poctivě provedená řemeslná práce se na postelích dříve nebo později projeví. Na postelích z masivu bývá kování kvalitně ukotvené. Postel drží pohromadě a nevrže. Při porovnání s laminátovými postelemi opět vynikají nedostatky méně kvalitního materiálu.

U laminátových postelí kování trpí ve spojích. To může zapříčinit vyklání a rychlejší opotřebení postele. Postel tak může začít vrzat nebo se dokonce může postupně až rozložit.

 

Masiv versus laminát

Před pořízením postele z masivu vám bude nejspíše vyskakovat otázka, zda se opravdu vyplatí investovat do drahé postele z masivu, když laminátová postel také nevypadá špatně a její cena je o poznání nižší.

Rozdíl mezi masivem a laminátem je okem patrný zejména na kvalitě kování a exkluzivitě materiálu. Laminát se skládá ze slisovaných třísek jehličnanů, zatímco masiv je tvrdou přírodní dřevinou. Rozdíl pak není patrný jen na designu, ale také na životnosti.

 

Z jakých dřevin se vyrábí postele z masivu

  1. Tvrdé dřeviny

        Postele z masivu se nejčastěji vyrábí z tvrdých a exotických dřevin. V našich podmínkách jsou nejdostupnější postele z buku nebo dubu. Tyto dřeviny vynikají svojí tuhostí, pevností a odolností. Postel z tvrdých dřevin je investicí do té nejvyšší kvality

  1. Měkké dřeviny

        K měkkým dřevinám patří například smrk a borovice. Tyto jehličnany nemají tak tvrdé a odolné dřevo. Postele z měkkých dřevin se proto prodávají levněji. Je třeba mít na paměti, že dřevo jehličnanů je více náchylné na poškrábání a vytvoření rýh

 

Postele z masivu v různých odstínech

Aby postel z masivu co nejlépe odpovídala vaší představě, je možné nechat si postel namořit do požadovaného odstínu. Oblíbené moření je například do barvy mahagonu nebo tabáku. Moření zanechá na dřevě lesklý a hladký povrch.

 

Velikost postele z masivu

Postele z masivu jsou u specializovaných prodejců k dostání ve standardních velikostech 180 x 200 pro dvoulůžko a 90 x 200 pro jednolůžko. Někteří výrobci nabízí také výrobu postelí z masivu na míru. Pokud máte atypické přání, můžete si nechat vyrobit postel na zakázku.

 

Proč zvolit postel z masivu

  • pevné a odolné
  • dlouhá životnost
  • přírodní produkt
  • exkluzivní vzhled
  • zútulnění prostoru

 

Vysoká pořizovací cena

Jedinou nevýhodou může být u postele z masivu vysoká cena. Je však třeba si uvědomit, že vyšší cena je opodstatněná kvalitou a životností postele. Pokud si to můžete dovolit, tak si tento luxus dopřejte a zaručeně nebudete litovat. Postel z masivu vás okouzlí a nezklame vás.

 

Související příspěvky

Potřebujete rychle vystavit výrobní halu nebo skladovací prostory?

redakce

Dokážete si vybrat kvalitní postel?

redakce

Jaký zvolit materiál povlečení?

redakce