Search

Podlaha, základ domova – jak najít tu pravou?

Základ každého domova tvoří podlaha. Právě ona totiž výrazně ovlivňuje celkový vzhled interiéru a podstatným způsobem přispívá k tomu, jak se ve svém domě budeme cítit. Kromě estetického hlediska však sehrává také velmi důležitou praktickou úlohu. Na jejím výběru bychom si proto měli dát obzvlášť záležet.

 

Vybírejte pečlivě

Jenže, jak vybrat tu pravou? Orientovat se jen podle vzhledu a ceny rozhodně nestačí. Zohlednit je třeba i další parametry, především materiál a jeho kvalitu, která má vliv na celkovou životnost. Přece jen se jedná o nezanedbatelnou investici, která tvoří pořádnou položku ve finančním rozpočtu. Navíc jde o záležitost dlouhodobou, spolehlivě a věrně by nám proto měla sloužit mnoho let.

 

Ujasněte si, kam s ní

Důležité také je ujasnit si, jaký život se na ní bude odehrávat, co od ní očekáváte a kolik toho bude muset vydržet. Je totiž rozdíl, jestli si na ní budou hrát vaše malé ratolesti, nebo na ní budou dovádět neposední domácí mazlíčci s ostrými drápky. Hodně záleží také na typu místnosti, pro kterou je určena. Zatímco plovoucí dřevěná podlaha bude ideální volbou do ložnice či obývacího pokoje, ve vlhkém a špatně větratelném prostředí koupelny nebude úplně nejšťastnějším řešením. Do ní se bude lépe například vinylová podlaha přilepená k podkladu, čímž se zamezí pronikání vody mezi spárami.

 

Zajímejte se o údržbu

Neméně podstatná je rovněž otázka údržby. Podlaha v domácnosti totiž mnohdy čelí vysoké zátěži a o různé drobné nehody není nouze. Pokud tedy nechcete trávit veškerý volný čas tím, že budete podlahovou krytinu neustále opečovávat a leštit, pak si předem zjistěte, jak velké úsilí vyžaduje udržet ji čistou. Minimálními nároky na údržbu vynikají vinylové podlahy, které v sobě zároveň jedinečným způsobem snoubí estetičnost a funkčnost. Jejich moderní design, který věrně imituje třeba dřevo, dlažbu nebo kámen, navíc skvěle zapadne do každé domácnosti.

Cena ne/rozhoduje

Kritérium ceny pochopitelně nejde zcela opomenout, nikdy by však nemělo být na prvním místě. Uvědomte si totiž, že po podlaze budete chodit dennodenně po mnoho, často i desítky, let. A to už je pořádně dlouhý časový úsek, ve kterém se cenový rozdíl pár set stokorun za metr čtvereční jednoduše ztratí. Tak, vybírejte s rozumem, ať můžete udělat ten správný krok!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *