INSPIRACE

Pamatujete na plynové bomby? Jsou zpět!

Topíte plynem? A také den co den nervózně sledujete zprávy, jestli má Česko dostatečnou zásobu plynu? Jestli nedošlo k zastavení dodávek plynovodů? Děsí vás pocit absolutní bezmoci a závislosti na ruském dodavateli? Bojíte se, že byste v případě plynového blackoutu neměli alternativní řešení, jak si zajistit teplo a neměli zdroj energie pro vaření? Pak jste tady na správné adrese. Poradíme vám, jak se zajistit na horší časy.

Kdo je připraven, není překvapen. Dokonalou službou, která vás zbaví obav a je přitom pohodlná a navíc zcela dostupná, je propan-butan od Primagas. Plynové láhve, lidově zvané plynové bomby, byly kdysi zcela v podstatě jedinou možností, jak plyn do domácností dostat. A svou významnou roli mají i dnes.

Plyn od Primagas není z Ruska

Prodej propanbutanových lahví zajišťuje společnost Primagas., která není závislá na plynu z Ruska. Prodává se ve dvou, pěti a desetikilových baleních. Získat je lze dvojím způsobem. Buď si požadovanou láhev objednáte na e-shopu primagas-express.cz, uhradíte online a láhev vám bude doručena do 3 hodin až k vám domů nebo lze láhve zakoupit v síti prodejen napříč celou republikou.

K vaření na stálém spotřebiči je nejvýhodnější desetikilové balení. Chcete-li vyrazit například na chatu nebo budete vařit provizorně například na přenosném vařiči, nejlepší službu vám udělá dvoukilovka. Propanbutanové láhve 2kg se připojuje na spotřebič přímo, bez regulátoru. Láhev má kuličkový ventil.

Zásobník je určen k topení

Potřebujete-li plynem od Primagasu topit, pořiďte si propanový zásobník, který bude instalován k vaší nemovitosti a napojit na vaše vytápění. Teplo bude k dispozici na otočení knoflíku. Cena propanu je stabilní, okolo 2,7 Kč/kWh včetně DPH a distribuce. Plyn vám bude do zásobníku pravidelně doplňovat dodávková služba Primagas. Plyn vozí i tam, kde lišky dávají dobrou noc. Nikdo vám už nikdy kohoutky nezavře, protože žádná molekula tohoto plynu není z Ruska. Zásobník má přitom chytrý systém automatické kalkulace spotřeby, upozorní vás, že je již možná čas objednat závoz.

Související příspěvky

5 tipů na dokonalou zahradní párty

redakce

Přírodní barvy v interiéru? Ano, zejména na podlaze!

redakce

Když doma táhne od oken a dveří

redakce