Search

Originální podlaha do domácnosti? Ta z přírodních materiálů!

Při výběru podlahy je třeba zohlednit celou řadu kritérií. K těm hlavním patří třeba účel jejího využití, požadavky, které na ni budou v daném prostoru kladeny, čas, který jsme ochotni věnovat její údržbě, finance, které do ní hodláme investovat, a v neposlední řadě také materiál, ze kterého bude vyrobena. Který se těší největší oblibě a proč byste si ho do interiéru měli pořídit?

 

Sázka na přírodu

V posledních letech se doslova roztrhl pytel s přírodními podlahovými krytinami. Měkký a hřejivý korek, který je příjemný na chůzi, ale u nás bohužel stále opomíjený, nový a netradiční bambus, který vyniká vysokou pevností a odolností, či kámen, který působí uklidňujícím a útulným dojmem. Ty všechny interiér propojí jedinečným způsobem s přírodou a navodí specifickou atmosféru. Domov s nimi bude vypadat nejen přirozeně, ale také originálně, elegantně a nadčasově.

 

Staronový návrat

Velký boom dnes zažívají linolea z přírodních surovin, tzv. marmolea, která se vyrábí z obnovitelných zdrojů. Rozhodně si nepředstavujte „lina“, jak je znáte z doby normalizace. Dnes jejich základ tvoří lněný olej, pryskyřice, vápenec a korková moučka. Pochvalovat si budete jejich odolnost a dlouhou životnost, čas na nich totiž nezanechává žádné výrazné stopy, stálou barevnost si uchovávají i po mnoha letech užívání. Pro svou univerzálnost se hodí do všech obytných místností, ať už jsou to obývací či dětské pokoje nebo ložnice. Je nenáročná na údržbu a vysoce odolná jak proti opotřebení, tak i vlhkosti.

 

Věčná klasika

Klasikou mezi přírodními materiály zůstává dřevěná plovoucí podlaha, která patří mezi opravdové stálice. Budete-li se o ni dobře starat, pravidelně ji lakovat a brousit, přežije i několik generací. Do vašeho domova vnese pocit tepla a útulnosti a krásně ho provoní. Místnosti dodá také na originalitě, každé dřevo má totiž své specifické vlastnosti, zbarvení, strukturu i vzor a je naprostým unikátem. Přestože představuje větší investici, rozhodně se vám vyplatí. Těšit se z ní totiž budete moci dlouhá léta!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *