INSPIRACE

Okna dveře u domácích saun! Jaké vybrat?

Domácí sauny se na našem trhu v posledních letech těší stále větší popularitě. Velký vliv na tuto situaci má i fakt, že lidé chtějí žít zdravěji a dělat pravidelně něco pro své zdraví. Blahodárné účinky saunování na náš organismus jsou dokázány mnoha odbornými studiemi. To platí pro klasické finské parní sauny i pro infrasauny. My se v dnešním článku ale účinkům saunování věnovat nebudeme a zaměříme se na jejich konstrukci. Konkrétně na problematiku dveří a oken u saun.

 

Dřevěné nebo skleněné

1832Okna a dveře do sauny mohou být vyráběny ze dvou základních materiálů. Může se jednat o dřevěné nebo skleněné modely. Nelze jednoznačně říci, který materiál je vhodnější volbou. Dřevo i sklo mají své charakteristické přednosti, výhody i mírné nedostatky. Každý zájemce o sauny by měl zvážit přednosti obou materiálů a podle toho si vybrat, zda konkrétně pro něj budou lepší volbou okna a dveře ze skla nebo dřevěné. A jaké charakteristické vlastnosti mají jednotlivé materiály?

 

Dřevěná okna a dveře do sauny

Okna a dveře do sauny z masivního dřeva jsou považována za klasiku. Milovníci tradičního vzhledu saun nedřevěné dveře nedají dopustit. Celá konstrukce saun má ucelený design. U některých typů saun by mohly skleněné dveře působit jako rušivý element. Dřevo navíc dosahuje mnohem vyšších izolačních hodnot, než sklo. Jestli je vaší hlavní prioritou, aby ze sauny unikalo co nejméně tepla, jsou dřevěné dveře správnou volbou.

 

Skleněná okna a dveře do sauny

Skleněná okna a dveře do sauny jsou určena především pro milovníky moderních designů. V současnosti jsou vyráběna z kvalitních bezpečnostních skel. Sklo kupodivu dosahuje mnohem větší odolnosti, než masivní dřevo. Sklo se nepoškodí a nerozbije ani při větším nárazu, což se u dřeví říci nedá. Skleněné saunové dveře a okna do saun nabízí mnohem větší variabilitu druhů. U specializovaných výrobců saun lze vybírat různé druhy provedení skel od čirého až po skla s různými ornamenty. Skla mohou být také různě barevná.

Související příspěvky

Úspory energie v domácnosti

redakce

Inspirace pro koupelny – 20 nejlepších návrhů koupelen s designovými radiátory Zehnder

redakce

Zvětšete opticky svou malou místnost

redakce