Search

Oddělené ložnice – proč se pro ně rozhodnout?

Oddělené ložnice se v posledních letech stávají čím dál větším trendem a jejich obliba stále stoupá. Už dávno neplatí, že vznikají pouze jako důsledek partnerských neshod a skomírajícího vztahu. Naopak, často fungují jako jakýsi stmelující prvek, vnesou do partnerství větší pohodu, klid a údajně i nový erotický náboj.

 

Nerušený spánek

Spánek patří mezi nezbytné lidské potřeby. Není-li kvalitní, zaděláváme si na řadu zdravotních problémů, jako jsou mozkové příhody, deprese nebo kardiovaskulární onemocnění. Každý člověk má však jiné návyky, rituály i potřeby, které v partnerském svazku není snadné sladit. Oba proto musí dělat jisté kompromisy, které jsou však na úkor jejich spánku. Oddělené ložnice tak představují ideální řešení, neboť ani jeden nemusí slevovat ze svého pohodlí.

 

Kýžené pohodlí

Zná to asi každý. Jeden si chce dlouho do noci číst, druhý brzo ráno vstává do práce. Jeden je skřivan, který se probouzí za ranního kuropění a druhý naopak sova, která do postele neuléhá před půlnocí. Jeden se pod peřinou choulí zimou, druhý by měl nejraději celou noc okno otevřené dokořán. Shodnout se na ideálním čase, kdy se odebrat do postele, a ideální teplotě, která bude v ložnici panovat, je tak často značný problém. Připočteme-li k tomu ještě jednu přikrývku, o kterou se vzájemně přetahujete, nebo jednu matraci, u níž pociťujete každé partnerovo otočení, problém je na světě. Můžete to sice vyřešit kompromisy – zhasnout dřív, ztlumit topení, pořídit dvě pokrývky a dvě oddělené matrace do postele, avšak kýžený efekt tyto ústupky s největší pravděpodobností stejně nepřinesou. Do růžova se nevyspí ani jeden z vás.

 

Nově nabytá svoboda

Především partneři ve vyšším věku volí oddělené ložnice. A to nikoli proto, že již mají počáteční romantickou fázi za sebou a jejich vztah je pevnější a stabilnější. S přibývajícími léty přichází také nejrůznější zdravotní potíže. Přidat se může chrápání či časté noční návštěvy toalety, které ruší partnerovo lehké spaní. Kromě seniorů však přicházejí kouzlu oddělených ložnic na chuť i mladé zamilované páry. Jakmile sundají růžové brýle, zjistí, že není špatné získat více času pro sebe a také určitou svobodu. Znovu nabytá svoboda se navíc pozitivně projeví i v jejich intimním životě – jsou si vzácnější a v sexu jim to lépe klape. Tak, zahoďte předsudky a objevte kouzlo oddělených ložnic i vy!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *