Search

Nenechte extraktor zničit váš koberec! Vsaďte na spolehlivější metodu čištění koberců

Dobrý den,

na jaře jsme si nechali vyčistit koberce od firmy, která na svých webových stánkách nabízela kvalitní čištění koberců, tzv. extrakční metodu, se kterou garantovala nejefektivnější a spolehlivé vyčištění koberce. To ale žádná pravda nebyla. Spíš naopak. Ten, kdo vyzkoušel zmiňované čištění koberců, mi jistě dá za pravdu. Naše koberce byly touto firmou vyčištěny tak, že byly samý flek a silně znečištěná místa u dveří byla stále zašlá. Už jsem začal uvažovat nad tím, že koberce vyhodím a zainvestuji  do nových. Byl jsem doslova vytočen, jak může nějaká firma garantovat kvalitní čištění koberců a mít takové výsledky.

Na internetu jsem poté hledal rady a informace o čištění koberců a přečetl si některé diskuze lidí, kteří si nechali čistit koberce u firmy A SERVIS LIPKA s.r.o., kvalitní hloubkové čištění koberců Brno. Na tuto firmu bylo mnoho doporučení a její zákazníci jsou s její prací velmi spokojeni. S firmou jsem se spojil a vylíčil jejím pracovníkům problém, který s koberci mám. Doporučovali metodu strojové čištění koberců kotoučovým strojem Brno spolu s profesionální účinnou chemií, která je sice o něco dražší, než je extrakční čištění, ale mají s ní velmi dobré zkušenosti co do kvality čištění koberců, o čemž se velmi kladně zmiňovali i jejich zákazníci.

Pracovníky firmy A SERVIS jsem pozval na prohlídku našich koberců, aby zhodnotili jejich stav a řekli mi, jestli je dokážou vyčistit. K mému překvapení řekli, že pro jejich metodu strojového čištění kotoučovým strojem to bude hračka a hned druhý den přijeli koberce vyčistit. Zaměstnanci firmy A SERVIS pracovali velmi zručně a hlavně po jejich vykonané práci byly naše koberce perfektně čisté, prozářily se barvy a v místech u dveří, kde byly velmi sešlapané, se výborně načesal a pozvedl jejich vlas. Po výkonu pracovníků firmy A SERVIS byly naše koberce čisté i v jejich tkaném základu. S výsledkem jejich práce jsem velmi spokojen. Nyní se i já řadím ke spokojeným zákazníkům této firmy.

Kvalitní a hloubkové čištění koberců nejmodernější metodou v Brně

Každý, kdo má v bytě nějaké zvíře a zároveň koberce, tak asi vysává doma častěji než je v domácnostech bez chlupatých kamarádů běžné. Kočičí a psí chlupy se špatně dostávají z koberců i sedaček a každodenní úklid je tedy nezbytný. Navíc je třeba koberce alespoň 1x za rok nechat důkladně strojově vyčistit.

Úklidových firem nabízejících službu čištění koberců Brno je celá řada. Rozdíly jsou jak v ceně, tak ve způsobu čištění. Často nabízené je například mokré extrakční čištění, parní čištění nebo čištění pomocí suchých prášků, které se vysávají. Z těchto variant mám přímou zkušenost s extrakční metodou, která mě ale dost zklamala. Máme světlejší koberec a po čištění extraktorem nebyl rovnoměrně vyčištěn, v některých místech zůstaly tmavé mapy. Extraktor koberec namočí chemickým roztokem a vzápětí jej vysává. Přestože mi pán, který koberec čistil, ukázal sběrnou nádobu se špinavou vodou, abych viděla, že koberec opravdu vyčistil, výsledek nebyl 100 %. Proto jsem hledala nějaký jiný a modernější způsob čištění koberců.

43267992 - dog lying on carpet

Zaujalo mě kotoučové čištění, při kterém je chemický roztok rozkartáčován do vláken koberce. Vzpomněla jsem si, jak babička dříve čistívala koberce pomocí kartáče, kterým kroužila po koberci, dokud nebyl čistý. Kotoučová metoda funguje na stejném principu, jen s tím rozdílem, že proces čištění je mnohem rychlejší a účinnější. Vzniklou pěnu a vyčesané nečistoty poté vysává průmyslový vysavač. Jednou z firem, které nabízejí strojové čištění koberců touto metodou je A SERVIS LIPKA, s.r.o., dezinfekční strojové čištění koberců Brno. Objednala jsem si od této firmy vyčištění koberce a rozdíl byl patrný na první pohled. Rotační kartáč důkladně vyčesal všechnu špínu, alergeny a zašlapané psí chlupy. Koberec prokoukl, kobercové vlákno se narovnalo a bylo příjemně načechrané. V A SERVISU používají šetrnou dezinfekční chemii, která není nebezpečná pro malé děti ani zvířata. Koberec je krásně provoněný a dezinfikovaný. Příště si nechám od A SERVISU vyčistit i sedačku.
11 x komentováno u “Nenechte extraktor zničit váš koberec! Vsaďte na spolehlivější metodu čištění koberců

 1. Kamila Černá napsal:

  Dobrý den, je možné si u vás objednat dvě služby naráz – například mytí oken i čištění koberců?

 2. Pavlusová Věra napsal:

  Dobrý den,
  jaká je cena přibližná cena za vyčištění koberce?
  Věra Pavlusová

  • Barbora Lelková napsal:

   Dobrý den,
   koberce čistíme od 27 Kč/m².
   S pozdravem a přáním hezkého dne,
   Barbora Lelková

 3. Helena Malinová napsal:

  Taky patřím mezi spokojené zákazníky. Potřebovali jsme vyčistit koberce, protože už byly ve vážně hrozném stavu,. A poprali se s tím lidi z A SERVIS LIPKA a teď jsou naše koberce jako nové. Díky!

 4. Vratislav Houba napsal:

  Dobrý den,
  rovněž patřím mezi spokojené klienty této firmy. Potřebovali jsme čištění koberců v naší firmě, které jsou položené ve všech prostorách. Mnoho firem k nám nechtělo přijít, protože jsme čištění požadovali ve večerních hodinách, ale firma A SERVIS LIPKA nám vyšla vstříc. Děkujeme.

  • Barbora Lelková napsal:

   Jsme rádi, že jste s námi spokojeni.Určitě se budeme těšit na další spolupráci.
   S pozdravem,
   Barbora Lelková

 5. Anna Šťastná napsal:

  Dobrý den,
  nabízíte své služby i mimo Brno?
  Předem děkuji za odpověď.

  • Barbora Lelková napsal:

   Dobrý den,
   sno,naše služby realizujeme po celé České republice, ale i na Slovensku, v Rakousku a Německu.
   S pozdravem a přáním hezkého dne,
   Barbora Lelková

 6. Jana Mikulová napsal:

  Zdravím,
  měla jsem úplně stejný problém. Mám doma tři kočky, takže koberce jsou furt samé chlupy, které mi už pomale nešly ani vysávat. Navíc se občas stane, že se vymočí na koberec, protože už jsou starší. Mýdlem to nejde zrovna pořádně vyčistit, takže si taky nechávám pravidelně čistit koberce. Dříve jsem to zkoušela u jiných firem, ale pak jsem na doporučení zkusila firmu A SERVIS LIPKA a výsledek byl mnohonásobně lepší. Sice byla dražší než ty ostatní, ale výsledek se prostě nedal srovnávat, takže se to určitě vyplatilo.

  • Barbora Lelková napsal:

   Dobrý den,
   jsme rádi, že jste s našimi službami spokojeni. Budeme se těšit na další spolupráci.
   S pozdravem a přáním hezkého dne,
   Barbora Lelková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *