Search

Nemáte zelené prsty? Poradíme vám

Každý z nás určitě ve svém okolí zná někoho, u koho se i ta sebeneduživější rostlinka vzpamatuje, u koho pokojové palmy dorůstají nevídaných rozměrů a komu by takříkajíc vykvetlo i koště. Žít vedle osoby „se zelenými prsty“ není nic jednoduchého, zvláště pokud zrovna vám uschne i kaktus. Naštěstí si můžete snadno pomoci.

Vázy se nehodí jen pro majitele velké zahrady, která ho celé léto neustále zásobuje kvetoucími růžemi, pivoňkami a dalšími přírodními dekoracemi. A nemusíte být ani učitelkou ve škole nebo ženou s množstvím obdivovatelů, kteří neustále přinášejí nové a nové kytice na důkaz své horoucí lásky. Vázy se uplatní i jako samostatný solitér a to kdekoliv.

 

Váza a umělé květy už nejsou tabu

Trend, který odkazoval umělé květiny jen na ponuré opuštěné hroby, je naštěstí už dávnou minulostí. Díky moderním technologiím jsou dnes v prodeji i umělé květiny, které na první pohled od těch živých nerozeznáte. Dokáží oživit všechny stinné kouty nebo místnosti, ve kterých se těm živým nedaří. Pro dokonalý efekt stačí málo: jednou za měsíc květiny otřít nebo osprchovat od prachu a vyleštit vázu, ve které stojí.

 

Vybíráme vázu do kuchyně

V kuchyni se váza uplatní i jako praktická součást linky. Vždyť kam jinam umístit čerstvé bylinky ostříhané ze záhonu nebo natrhané v divoké přírodě? Řada z nich se navíc uplatní i jako bytové dekorace, z těch jedlých můžeme jmenovat třeba anděliku, šípkovou růži, denivku nebo brutnák. Vázy do kuchyně je udrží v čerstvém stavu po několik dní a když žádné bylinky zrovna nebudou po ruce, můžete je použít i jako samostatnou dekoraci linky nebo kuchyňského stolu.

Pokud máte kuchyň vyvedenou spíše ve tmavých barvách, sáhněte po moderních chromovaných kouscích ve stříbrné barvě, barevné vázy se hodí spíše do světlých místnosti, které jim dovolí dostatečně vyniknout. Bílé a neutrální vázy pak využijete kdekoliv a kdykoliv. Mohou klidně stát jako dekorace na poličce dokud se je nerozhodnete využít jinak. A vždy jim to bude slušet.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *