Search

Několik skvělých tipů k údržbě zimní zahrady

Zimní zahrady nám po většinu svého roku dělají jen radost. Majitelé celoročních zahrad si mohou užívat pohostinnosti bez ohledu na klimatické podmínky v jakoukoliv roční dobu. Pěstovat v nich exotické rostliny nebo sedět pod širým nebem i v těch největších mrazech. To však neznamená, že by sezónní zimní zahrady byly nedostačující.

Ve své podstatě předkládají obdobné výhody, jen je třeba myslet na to, že nejsou určené k celoročnímu využívání a je potřeba je na zimní sezónu trochu připravit. Tento tip zahrad se na druhou stranu může pochlubit přijatelnější cenovkou. Pojďme se však podívat, jak se o ně starat, aby vám sloužily ještě dlouhá léta po svém pořízení.

 

Jak na rámy zimních zahrad

Ze všeho nejdříve se zaměřte na rámy, které je třeba mýt z obou stran. Připravte se utěrku z mikrovlákna a kvalitní čistič na okna. Základem takového čističe musí být čpavek nebo alkohol. Stačí nanést na rámy a následně utřít do sucha.

 

Jak na okna vaší zimní zahrady

Zimní zahrady jsou tvořeny především bytelnou konstrukcí a následně prosklennými tabulemi. I přes to, že se ve spojitosti s tímto prostorem hovoří o bezúdržbovosti, menší pozornost zimním zahradám rozhodně neublíží. Pokud se na okna zimní zahrady vrhnete vyzbrojeni klasickým jarem, tak je sice zbavíte veškeré mastnoty, ale zůstane na nich nepříjemný lepkavý film.

Pokud vám nevadí trochu práce navíc, využijte staré známe metody, kdy se namísto utěrky používaly noviny.

V případě, že se potřebujete zbavit jen malého fleku a nechcete se kvůli tomu pouštět do čištění kompletní tabule, pořiďte si speciální vlhčené ubrousky na skla. Sice by celé sklo nevyleštily jako při využití čističe, ale na malou a především rychlou nápravu jsou dostačující.

 

Jak na čistá okna zimní zahrady

Okna zimní zahrady zůstanou trvale čistá a lesklá za pomocí kvalitního alkoholového nebo čpavkového čističe. Rozhodně si pořiďte kožíšek připomínající chluúatou stěrku a mikrovláknovou utěrku. Po nanesení čističe na chlupatou stěrku okna zpěňte a stáhněte klasickou stěrkou. Vše pak utřete do sucha utěrkou.

Pokud by vás zimní zahrady zajímali, chcete si pořídit novou, nebo úplně první, či se podívat na současné trendy – navštivte internetové stránky výrobce na adrese www.hobytec.cz
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *