INSPIRACE

Nejčastější chyby při pořizování obývací stěny

Plánujete rekonstrukci obývacího pokoje? Pak jistě přemýšlíte i o nové obývací sestavě, jež bude dominovat této místnosti. Vybrat si obývací stěnu není nijak složité, přesto ale drtivá většina lidí při jejím výběru fatálně chybuje. Proč? Při nákupu hledí jen na vzhled, chtějí co největší rozměry a nepřemýšlí do budoucnosti. Jak dlouho si myslíte, že vám vaše nová obývací stěna bude dělat příjemného společníka? Rok, čtyři, pět? Omyl! V průměru jsou obývací stěny součástí domácností až 20 dlouhých let. Budete-li vybírat novou obývací stěnu, snažte se myslet i trochu dopředu, abyste se za pár let nemuseli poohlížet po jiné.

 

Jaká sedačka, taková obývací stěna!

Který nábytek si do svého obývacího pokoje pořídíte jako první? Určitě sedačku. A to je kámen úrazu spousty lidí. Sestavy obývacích stěn vybírají podle barvy a stylu jejich sedací soupravy. Představte si, že obývací stěnu dokonale sladíte se sedačkou, jenže postupem času se její potah ošoupe, zničí a vy tak budete nuceni shánět potahy stejného vzoru a barvy. A to bude u staré sedačky, která již dávno vyšla z výroby, docela problém, nemyslíte?

obyvaci-stena-selesta-dub

 

Nedostatek úložného prostoru

Hodně lidí se nechává strhnout prvním dojmem. V obchodě či časopisu jim učaruje výběr elegantních obývacích stěn a ihned po jedné takové zatouží. Chce to ale přemýšlet o krok dopředu. Až budete procházet obchodem a vybírat si novou stěnu do vašeho obýváku, myslete na to, kolik věcí máte a kolik toho do ní budete chtít uložit. Další nejčastější chybou je fakt, že si zákazník v hlavě sesumíruje, kolik toho vlastně doma má, a podle toho si koupí stěnu. A pak nastává problém, který na sebe nenechá dlouho čekat – spousta věcí, málo místa. Chcete jednu užitečnou radu? Všechno, co máte, vynásobte dvěma. Díky tomu si ušetříte starost o to, že vám jednou dojde místo.

 

Kombinujte

Jaký je podle vás ideální nábytek? Pro většinu lidí představa ideální obývací stěny představuje přátelskou cenu, dostatek prostoru, ale zároveň i fakt, že si stěnu mohou přizpůsobit obrazu svému. Naštěstí už je v dnešní době tohle všechno k dostání. Levnější obývací sestavy neznamenají, že byste si domů pořídili nekvalitní kousek, který budete nuceni za pár let kompletně vyměnit. Nedržte se mylné představ, že co je levné, musí být automaticky špatné, poškozené či nekvalitní. To už dávno neplatí. Levná obývací stěna znamená kompromis pro ty, kteří to chtějí mít doma vkusně a útulně zařízené, ale zároveň nechtějí či nemohou investovat větší peníze.

 

Související příspěvky

Přírodní kámen a jeho využití pro dlažby, obklady či do zahrady

redakce

Průvodce nákupem: Jak vybrat pracovní rukavice?

redakce

TRACHEA nezahalí a představuje nové cool motivy!

redakce