INSPIRACE

Nároky na české kuchyně se neustále mění. A jaké jsou ty vaše?

Zatímco v dřívějších dobách byly kuchyně označovány za jakousi technickou místnost, která sloužila jen k přípravě pokrmů, v dnešní době je tomu úplně jinak – a to je dobře! Stále více lidí začíná v kuchyních trávit mnohem více času a to nejen vařením či uklízením, ale i konverzací s rodinou či přáteli. Jinými slovy – nároky na české kuchyně se mění jako na běžícím pásu. Co ještě včera bylo žádoucí, je dnes pasé. A teď ruku na srdce – jaké nároky máte vy? Nezasloužila by si vaše kuchyně menší renovaci, která by jí vrátila dávno zašlé barvy a opět jí propůjčila přitažlivost a moderní vzhled? Pokud ano, pak rozhodně nepřestávejte číst!

 

Málo místa, velké požadavky!

Co si budeme nalhávat – zatímco kuchyně, potažmo celé byty se pomalu, ale jistě zmenšují, nároky na jednu z nejvytíženějších místností v domácnosti se naopak neustále zvyšují. Pokud ani vy nepatříte ke šťastlivcům, jejichž kuchyně čítá více jak 20 metrů čtverečních, jistě se často potýkáte s otázkou, zda je vůbec možné umístit na tak malý prostor tolik potřebných věcí. Odpověď? Jde to, ale chce to mít nápad! Ideálním řešením jsou kuchyně na míru, kdy si vytvoříte dokonale promyšlený prostor, kde se nemrhalo místem, ba naopak ho bylo využito co možná na maximum.

 

Co všechno v kuchyni děláte?

Jak již bylo řečeno v úvodu – stále více lidí kuchyni nevyužívá jen k vaření či pečení, ale kuchyně se pro ně stává místem k přátelskému popovídání si s rodinou. Uvažujete-li o proměně tohoto interiéru, měli byste se nejdříve zamyslet nad otázkou, k čemu všemu vám slouží. Ať už zde trávíte společný čas, připravujete lahodné pokrmy či jen posedáváte u šálku výborného kávy – nábytek na míru vám pomůže splnit představy každého z vás.

 

A jak je to s cenou?

Pro většinu lidí je nedůležitějším kritériem především cena. Ne každý má financí na rozhazování, a proto si nemůže dovolit utrácet nekřesťanské peníze. Kuchyně by měla být samozřejmě praktická, dostatečně prostorná a plně funkční, ale zároveň i vzhledově přitažlivá. Je-li vaším snem moderní kuchyně se vším všudy, nemusíte za ní utrácet vysoké částky, víte-li na koho se obrátit!

Související příspěvky

Kde všude jsou třeba čističky odpadních vod?

redakce

Nevíte si rady s vybavením kanceláře? Pořiďte nábytek za výhodnou cenu

redakce

Všechno vyřeší vanová zástěna

redakce