Search

Nábytek z masivu je IN – 4 důvody, proč ho pořídit

Návrat ke kořenům – to je heslo moderní doby. S oblibou se totiž vracíme k tomu, co je nám důvěrně známé a často dáváme přednost kvalitě nad kvantitou. Hledáme věci, se kterými se nebudeme muset rozloučit ani po několika letech a zároveň ty, které potěší naše oči. Vracíme se k přírodním materiálům, protože si ceníme jejich čistoty a půvabu. A nábytek z masivu patří k přirozeným favoritům této naší touhy. Proč si ho tedy pořídit?

 

Je přirozeně krásný

Půvab dřeva oceníme při každé návštěvě lesa nebo parku a nábytek z masivu umí předností jedinečné struktury a barvy maximálně využít. Na velkých plochách zdůrazňuje jedinečnou kresbu letokruhů, menší dřevěné prvky pak odkazují na křehkost a půvab tvarů opracovaného dřeva. Dobře zpracovaný nábytek z masivu okolo sebe dokáže šířit atmosféru klidu a pohody, která je v dnešní době tak ceněná.

 

Je k dostání v mnoha podobách

Neexistuje používanější a variabilnější materiál než přírodní neupravované dřevo. Ať už se dovedný řezbář či truhlář nechá vést jeho přirozeným tvarem nebo dá přednost své vizi, které použitý materiál přizpůsobí, výsledek bude vždycky perfektní. Masivní dřevo se umí přizpůsobit všem oblíbeným stylům, přesvědčit se o tom můžete například v e-shopu Silugo.cz, který nabízí nábytek z masivu (často nábytek z teaku) v mnoha různých podobách od retro stylu až po výrobky ovlivněné etnickými prvky.

 podstavny_stolek_na_kvetiny_98_1200

Je zdravotně nezávadný

Odolný nábytek z masivu (například teakový, mahagonový nebo ze dřeva suar) nepotřebujete žádné ochranné nátěry a vrstvy. Ani po letech strávených v interiéru tedy nezačne do ovzduší vypouštět žádné škodlivé chemické látky, jako tomu může být u nábytku z dřevotřísky. Dřevo navíc patří mezi obnovitelné zdroje, takže používáním nábytku z masivu šetříte přírodu.

 

Snadno se udržuje

Odolnost a stálost jsou hlavní devízou nábytku z masivu. Poškození u něj téměř nehrozí a pokud přece, snadno ho lze opravit zbroušením. Pro jeho údržbu stačí suchý nebo mírně navlhčený hadřík. Obejdete se bez chemie i zbytečné ztráty času. A to už za úvahu rozhodně stojí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *