INSPIRACE

Nábytek do obýváku

Obývací pokoj je místem, kde se rodina schází a společně tráví čas. I zdánlivé maličkosti, jakými je vhodně zvolený nábytek do obýváku, můžete podpořit příjemnou atmosféru rodinných dýchánků.

 

Volte správné kousky

Obývák bývá častokrát největší místností v bytě, což může svádět k tomu, abychom zde umístili i kusy nábytku, které tam správně nemají co dělat. Vyvarujte se například umísťování dětského psacího stolu do prázdného koutu. Potomek potřebuje na učení klid a veškerý dětský nábytek by měl být umístěn v jeho pokoji.

A jaký nábytek do obývacího pokoje vlastně patří? Dominantu interiéru ve většině případů tvoří pohovky. Při výběru se zaměřte hlavně na velikost, aby byla dostačující pro celou rodinu i případnou návštěvu. Stejně tak je důležitý i materiál. Do domácnosti s malými dětmi a zvířaty volte takový typ, který lze snadno vyčistit a není tak náchylný vůči poškození. K posezení dále samozřejmě patří TV stolek, aby bylo kam umístit televizi.

 

Úložné prostory

Nedílnou součástí obývacích pokojů jsou obývací stěny a komody. Při šikovném výběru získáte značné množství úložného prostoru, který můžete využít třeba na ložní prádlo a jiné podobné věci, co se jinam nevešly. Do volných polic se skvěle hodí dekorace a knihy, které ještě umocní pocit útulnosti a tepla rodinného kruhu. Avšak všeho s mírou! Prostor by měl zůstat vzdušný, nezavalujte jej zbytečnými cetkami.

Tyto společné prostory by měly splňovat všechny vaše požadavky a tvořit místo plné odpočinku vhodné k utužování vztahů. Luxusní nábytek do obývacího pokoje dokáže pozvednout estetickou hodnotu celé domácnosti a prostředí celkové prozářit. I zdánlivé maličkosti, jako volba správného odstínu policových kompletů, dokáží kompletně změnit vzhled interiéru. Vybírejte tedy vždy pečlivě a s rozvahou, aby byli všichni obyvatelé spokojeni.

Související příspěvky

Odstraňování graffiti a antigraffiti ochrana Praha

redakce

Jak oživit interiér

redakce

Proč při výběru postele vsadit na kvalitu?

redakce