INSPIRACE

Na vánoce se těším hlavně kvůli atmosféře

 

Na Vánoce zdobíme pro vytvoření vánoční atmosféry nejen stromeček a interiér, ale také venkovní prostory. Zdobíme rodinné domy, stromy na zahradách, balkony, sloupy, okna. Jsou to neodmysitelné vánoční dekorace, která podtrhuje onu krásnou sváteční dobu – profesionálně nasvícené ulice měst a motivy na sloupech veřejného osvětlení jsou každý rok krásnou pastvou pro oko a i proto mám vánoční časy ráda. Všechno je alespoň chvíli nazdobené, jednotlivé domy a domácnosti září a vše dohromady to osvětlení vytváří výjimečnou vánoční atmosféru. Jednou ročně se mění tvář obcí, měst, baráků a domácností.

 

Venkovní osvětlení vykouzlí ze zahrady krásné místo

Máme prostornou zahradu a velkou verandu a tak náš dvojdomek můžeme každoročně zvenku krásně ozdobit vánočním osvětlení. Protože bydlíme v dvougeneračním domě, má dvě patra a dole bydlím já s manželem a nahoře manželovi rodiče. Naše děti přípravy na vánoční výzdobu a vánoce doslova milují. Když jde manžel ven připevňovat světelné sítě na stromy, děti vesele poskakují kolem něj a výskají a chtějí mu pomáhat. To má obyčejně za následek jeho nervozní náladu a po několika rozmotáváních, kdy světelný řetěz děti zamotaly, pár okřiknutích a několika utěšování, když se jedno z dětí na sněhu natáhne – má celá situace za následek také jeho odchod k sousedům na panáka. Myslím, že naše děti nepatří mezi příliš zlobivé, jsou však neobyčejně živé a protože jsou to dvojčata, každé čertoviny se chytnou oba najednou.

Objednali jsme vše potřebné z pohodlí odmova

Přesto jsme nakonec nejšťastnější, když můžeme dělat vše spolu a i vánoční výzdoba k tomu patří. Není nad chvíle, kdy se sejdeme i s manželovo rodinou a jsme všichni pohromadě. Abych se ale vrátila k letošnímu vánočnímu osvětlení. Rozhodli jsme se, že si uděláme radost a pořídíme si nové vánoční girlandy na osvětlení rodinného domu. Pořídili jsme si kvalitní vánoční řetězy z pohodlí domova přes internet ze stránek www.vanocni-osvetleni.net a ušetřili tak spoustu času a já také nervů, protože ač mám vánoční časy moc ráda, tak vánoční nákupy mezi spoustou lidí mi dobře nedělá. Objednali jsme profesionální prodlužovací girlandy s možností prodloužení.

 

Na výběr bylo mnoho krásných variant

Máme bílý barák s tmavými rámy kolem oken a dveří, proto jsem zvolila LED světelný řetěz krásné zelené barvy a stálesvítící. Rozhodně své volby nelituji, přímo vidím, jak bude našemu rodinnému domu „slušet“ ta zelená barva a jak zajímavou atmosféru jím vytvoříme. Manžel si pochvaloval možnost výběru veškerého příslušenství na stránkách, kde jsme osvětlení pořídili, nízké ceny i to, že jsou všechny výrobky certifikované a tedy jasného původu. Zvolili jsme vánoční osvětlení LED určené pro venkovní použití a objednali také krásný řetěz se žárovkami tvaru krápníků na hustou túji, kterou o vánocích zdobíme. Na tu jsem pořídila světelný řetěz efektový, který má různé funkce blikání a také funkci stálého svícení. Podle recenzí a zkušeností lidí, kteří mají již pořízené zboží od stejné firmy, jako jsme letos pořídili i my, si troufám tvrdit, že naše vánoční osvětlení venkovní se bude těšit dlouhé životnosti a také bezporuchovosti. LED diody jsou úsporné, hezky vypadají a mají dlouhou životnost, proto jsme se nebáli do nich investovat, co bychom dali do výměny žárovek a jejich dalších pořizování, budeme mít ušetřeno.

 

Nejlepší na tom všem je, že můžeme být spolu

Rovněž zdobíme každý rok venkovním osvětlením terasu, která vypadá v zimní osvětlené zahradě neuvěřitelně kouzelně. Letos se na vánoce a společné přípravy dekorací a osvětlení těším ještě o něco více než obvykle, jsem zvědavá, jak bude nové osvětlení na našem baráčku vypadat. Vánoční svátky si určitě užijeme a jako vždy také přípravy na ně, tradice a to, že jsme všichni spolu a máme se rádi.

 

 

Související příspěvky

Luxusní kuchyně LUNA nezatíží naši kapsu

redakce

Víte, který nábytek oceníte v každé domácnosti pro jeho praktičnost?

redakce

Veletrh IZOTERM 2016 řeší aktuální téma

redakce