Search

Na co si dát pozor při pokládce keramické dlažby?

Stále větší nabídka druhů, moderní design, výběr z široké variace velikostí, odolnost proti opotřebení a poškození – to jsou hlavní důvody, proč je stále keramická dlažba jedním z nejoblíbenějších druhů podlahových krytin do českých domácností i do firemních prostor. Z hlediska pokládky se ale řadí k nejsložitějším. Pokládka linolea, koberce i plovoucí podlahy je oproti dlažbám hračka. K dokonalému provedení je zapotřebí velká zručnost a hlavně správné vybavení. Chystáte se pokládat dlažbu a chcete dosáhnout dokonalého výsledku? Na co si dát pozor?

 vyrovnavaci%20system%20dlazdic%20fixlevel

Křivé položení dlažby

Když dlaždice nebudou mít naprosto stejné spáry a když nebudou v naprosté rovině, budou působit rušivým dojmem a elegance dlažby už nebude taková, jaká by měla být. Dosáhnout při pokládce dlažby toho, aby byly všechny hrany dlaždic v rovině, je tvrdým oříškem i pro zkušené obkladače. Velkým pomocníkem ale může být kvalitní vybavení. Například vyrovnávací systém Fixlevel.

Vyrovnávací systém Fixlevel se skládá ze tří nejdůležitějších částí – spon, klínů a kleští. Spony se zasazují pod dlaždice a do jejich vrchní části se vloží klín (přes 2 vedle sebe ležící dlaždice). S pomocí kleští se dotáhnou klíny, které dotažením vyrovnají výškové rozdíly mezi dlaždicemi. Jak toto vybavení funguje v praxi, se můžete podívat v tomto videu.

reacka-topline_1

Špatné uříznutí dlaždic

I když budou dlaždice v dokonalé rovině, ale budou v řezu „okousané“ a křivé, rozhodně nebudou vypadat hezky. Keramické dlaždice se v současnosti vyrábí stále silnější, aby byly odolnější proti poškození. Silnější dlaždice jsou i složitější na řezání a hrozí riziko špatného ulomení dlaždic. Nezáleží na tom, jak je dlaždice vysoká, řez musí být vždy rovný, aby se zlomila i dlaždice přesně v řezu a bez ostrých hran.

topline-pro

Velkou pozornost byste měli věnovat řezačkám. Řezačky na dlažbu se v současnosti na trhu prodávají v širokém spektru velikostí a druhů. Mezi kvalitou nabízeným modelů jsou ovšem obrovské rozdíly. Jak vybavené by měly být kvalitní modely? Základem je masivní vodící profil, po kterém se pohybuje pojezdový mechanismus bez vůlí a hladce. Pravítko musí být přesně v pravém úhlu. Na správné zlomení je vhodný lámací mechanismus spolu s odpruženými stoly. U řezání dlaždic větších rozměrů jsou vhodnou výbavou také postranní drážky. Mezi osvědčené značky řezaček pro profesionály se řadí Kaufmann TopLine a Montolit Masterpiuma.

Kompletní nabídku nářadí a vybavení pro pokládku dlažby najdete na www.chmelik-trade.cz
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *