INSPIRACE

Moderní krby v interiéru jsou obkládané kamennými obklady

Krby jsou v moderních interiérech stále více využívané. A to nejen z hlediska toho, že dokáží interiér dokonale vytopit za velmi nízkou cenu, ale především díky svému designu. Krby se totiž po instalaci stávají doslova dominantou interiéru. Moderní provedení krbů může mít mnoho různých variací a tvarů. Jedno je však jisté, krbům vždy slušelo, sluší a slušet bude, když budou obloženy elegantním obkladem. A ke krbům se velmi hodí především obklady z přírodního materiálu. Dřevo u krbů vzhledem k náchylnosti na vysoké teploty využít nelze. Kamenné obklady jsou ale naprosto ideální.

 

Kámen je ideální i díky svým vlastnostem

Kámen, jako obložení krbů v interiéru je doslova ideálním materiálem. A to už vzhledem k základním vlastnostem, kterými kámen disponuje. Z hlediska odolnosti proti opotřebení a odření disponuje mnohem vyššími hodnotami, než například betonové imitace. Přírodní kámen je také jen minimálně nasákavý, což znamená jeho pomalé špinění a snadné čištění. Další velmi dobrou vlastností, kterou u krbů jistě oceníte je ta, že kámen dokáže hravě odolávat i vysokým teplotám, při kterých by jiné druhy obkladů mohly praskat. U krbů je tato vlastnost velmi ceněná.

palermo-1-3

Nabídka vzorů a materiálů je velmi pestrá

Nemusíte se bát, že při výběru kamenných obkladů budete mít možnost výběru jen z omezené nabídky. Sortiment, který tvoří kamenné obklady je velmi pestrý. Obklady se v současné době vyrábí z mnoha druhů a typů kamene a v různých barevných provedeních. O tom se ostatně můžete přesvědčit přímo na internetových stránkách specializovaných prodejců tohoto druhu zboží. Jednoho z největších najdete například na stonegallery.cz.

 

Levnější variantou je umělý kámen z betonu

Kamenné obklad z přírodního kamene jsou také poměrně drahou záležitostí. Za přírodní materiály se prostě platí. Existuje ale také umělý kámen, tedy obklady v imitaci přírodního kamene. Díky moderním technologiím výroby jsou na první pohled k nerozeznání od přírodních materiálů. Pro krby jsou vhodnou volbou raději obklady z betonu.

Kompletní nabídku najdete na www.stonegallery.cz.

Související příspěvky

Výběr PVC podlahy

redakce

Jak bydlet podle vašich snů?

redakce

Jak vybrat sprchový kout

redakce

1 komentář

Stanislava 4. 12. 2018 at 10:02

Dobrý den
me docela zaujal ten biokrb
narazila jsem n a to tu https://www.levnekrby.cz/zajimavosti/vymozenost-jmenem-biokrb/
to dokaze vytopit cely dum nebo spise doplnek?
Děkuji

Diskuze je uzavřena.