Search

Malá koupelna – jak vyzrát na nedostatek místa?

Málo prostoru na ukládání věcí, když opouštíte vanu, musíte se protáhnout kolem pračky a být v koupelně ve dvou lidech je prakticky nemožné. Ano, to je každodenní realita majitelů malých koupelen, zvláště v panelových domech. Jak na ni vyzrát?

 

Plánujte

Dostat z malého prostoru co nejvíce je kolikrát nadlidský úkol a neobejdete se bez pečlivého plánování. Nejlepší variantou je kompletní přestavba spojená s rekonstrukcí bytového jádra, které je na dnešní poměry přežité a značně nevyhovující. Pokud si však takový zásah do rodinného rozpočtu nemůžete dovolit, postačí chytře počítat.

 

Zvažte své návyky

Asi nemusíme říkat, že největší prostor v koupelně zabírají vany. Je proto na vás zvážit, zda mít vanu je nezbytné. Pokud si však bez horké koupele ve voňavé pěně nedokážete představit večer, zvolte takovou, která vám nezabere zbytečně moc místa. Ideální jsou proto menší rohové vany, které poskytnou komfort a zároveň nezaplní polovinu místnosti.

Jestliže na koupání tolik nelpíte, zvažte koupi sprchového boxu, který bude malé koupelně lichotit. Zbytek prostoru, který by jinak zabrala vana, potom můžete využít na skříňky či jiný koupelnový nábytek, kam si můžete ukládat hygienické potřeby, ručníky nebo čistící potřeby.

Další možností, jak získat více místa, je přemístit pračku. Mnoho domácností má pračku chytře umístěnou v předsíni nebo zakomponovanou v kuchyňské lince.

Výstřižek

Zázrak jménem zrcadlo

Potom už jen zbývá doladit místnost tak, aby navzdory tomu, že je malá, nepůsobila stísněným dojmem. Tomu jsou velmi nápomocná zrcadla, která dokáží prostor opticky zvětšit. Čím větší potom zrcadlo do koupelny je, tím větší se vám bude místnost zdát. Další pomůckou je bílá barva, která má stejný efekt. Bílé obklady vám prostor nafouknou, tmavé naopak zmenší, proto se jim vyhýbejte. Pak už jen zbývá nakoupit potřebné doplňky pečlivě sladěné do barvy místnosti a můžete si užívat příjemně strávený čas ve vaší nové koupelně.

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *