INSPIRACE

Levné rekonstrukce, které změní tvář domu

S teplými dny se blíží také ten správný čas na práci na zahrádce a domu. Kdo má rodinný domek, ví, že je to neustálá starost. Každý rok je třeba něco opravit nebo rekonstruovat. Některé rekonstrukce jsou nákladnější a je třeba se na ně připravit, ale ke změně vzhledu domu často stačí maličkosti. Pojďme se na ně podívat.

Máme pro vás čtyři způsoby, jak změnit tvář celého domu. Něco se bude týkat interiéru, něco venkovní úpravy. Vezmeme to od toho nejdražšího a dostaneme se k úpravám, které vás přijdou na pár stovek nebo tisíců.

Začneme u změny jedné místnosti. Pokud víte, že u vás doma to už není nejmodernější, není třeba hned předělávat všechno. Daleko rozumnější je vzít pěkně jeden pokoj za druhým. Letos to bude třeba nová kuchyně na míru s minimalistickým vzhledem a moderními spotřebiči, příští rok si zařídíte obývací pokoj s obrovskou televizí na stěně. Chcete-li rekonstruovat dům, ve kterém bydlíte, je daleko rozumnější přijít vždy dočasně jen o jednu místnost.

Jako protiklad k této vnitřní úpravě si zmíníme jednu finančně podobně náročnou změnu, která vylepší tvář domu zvenčí. Jsou to plastohliníková okna. Kombinace dvou materiálů jsou v dnešní době u oken nejžádanější, tahle varianta nabízí zajímavé designové možnosti (eloxování nebo potažení fólií). Nevěřili byste, jak dům s novými okny prokoukne.

 

Změny za pár tisíc

Výše uvedené rekonstrukce vás vyjdou na desítky tisíc, podle velikosti domu možná překročí i hranici sta tisíc. Existují však skromnější možnosti.

Jako venkovní variantu jmenujme hliníkové vchodové dveře. Budou vypadat výborně v kombinaci s výše zmíněnými okny, ale domu prospějí i samostatně. Působí velmi luxusně.

Co se týče interiéru, jsou možnosti v této finanční rovině prakticky nekonečné. Za pár stovek pořídíte originální hodiny na zeď, nálepky na zeď, světlo, nový konferenční stolek, vymalujete místnost novou barvou, koupíte polštářky na sedačku. V tomto případě doporučujeme hledat inspiraci na internetu. Jestliže sami nejste kreativní duše, zkuste si na internetu najít přímo obrázek celého pokoje a pak doma vytvořit něco na ten styl.

U všech rekonstrukcí a změn buďte hlavně trpěliví. Není možné za týden předělat dům k nepoznání a udělat z něj moderní místo k bydlení. Všechno to trvá a je to finančně náročné.

Související příspěvky

Výhody prodeje přes realitky

redakce

S DZ Dražice můžete výrazně ušetřit!

redakce

Mobilní klimatizace MIDEA – chytrý společník

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.