INSPIRACE

LED řetězy pro opravdové Vánoce

Když si vybíráte LED řetězy, je důležité klást velký důraz na jejich kvalitu. Pokud kupujete řetěz přes internet, sázejte vždy na spolehlivé e-shopy, kde jsou uvedeny veškeré důležité informace, jako je příhon, napětí a míra odolností proti vniknutí cizího tělesa a vody. Tuto informaci udává číslice za písmeny IP. Nenechte se napálit. Mohlo by vás to vyjít pěkně draho. Špatným výběrem osvětlení si totiž zahráváte nejen s vaším majetkem, ale hlavně s vaším zdravím.

 

Kupujte vždy u ověřeného e-shopu

Internet je plný akčních nabídek na levné LED vánoční osvětlení. Bohužel ne vždy levně nakoupit znamená dobře nakoupit. Je proto velice důležité si internetové prodejce pečlivě vybírat. Kvalitní prodejce má vždy u svých výrobků uvedeny důležité informace, jako je příkon, od kterého pak lze odvodit cenu za spotřebovanou energii, napětí, typ dekorace, tedy to zda je dekorace určená pro vnitřní či venkovní prostory, délku světelného řetězu, celkovou délku řetězu a také barvu kabelu. Velice důležitou informací je, do jaké míry je světelný řetěz odolný proti vniknutí vody a cizího tělesa, například prachu. Tuto informaci udává číslo za písemnou zkratkou IP. Čím vyšší číslo, tím je řetěz odolnější. Obvykle mají řetězy iznačení IP44, což znamená, že se jedná o vánoční venkovní led osvětlení. Kvalitní e-shop má pro svoje zákazníky zřízen i prostor na jejich případné dotazy. Je dobré se podívat do jaké míry e-shop se svými zákazníky komunikuje a zda zodpovídá jejich otázky jasně. Pokud se e-shop k dotazům nevyjadřuje, či jsou jejich odpovědi vyhýbavé, je vysoká pravděpodobnost, že s internetovým obchodem nebude tak úplně vše v pořádku.

429395-1305400369-big

Levný nebo kvalitní světelný řetěz

Když si vybíráte vánoční světelné řetězy, mějte na paměti, že se bude dotýkat vašeho domu, či okrasných stromů na vaší zahradě. Není proto úplně ideální vybírat jen podle ceny, protože by se vám to mohlo hrubě nevyplatit. Pokud si totiž koupíte levný nekvalitní řetěz, může se vám stát, že bude probíjet a tím by mohl i založit požár vašeho domu, nebo zahrady. Měli byste tak místo klidných svátků, mnoho starostí navíc. Nekvalitní řetěz by mohl, klidně i způsobovat zkraty vaší elektrické sítě, což by vedlo k tomu, že byste jej přestali používat. Kromě toho mají nekvalitní řetězy nižší životnost a i informace o jeho spotřebě může být lživá. Mohli byste být pak nemile překvapení v okamžiku, kdy by vám přišel účet za elektrickou energii. Vsaďte proto na kvalitní řetězy, které můžete v případě problémů reklamovat. Máte tak záruku, že jste své peníze zainvestovali správě. Kvalitní vánoční světýlka nesou označení CE, které značí, že výrobek získal certifikát platný v rámci členských EU, který zaručuje že řetěz splňuje požadavky pro technický standard.

Související příspěvky

Jaký zvolit tvar sprchového koutu?

redakce

Barové pulty jsou estetickou a funkční ozdobou i pro malé kuchyně

redakce

Vyzkoušejte sílu plynového grilu

redakce