INSPIRACE

Kupujete nemovitost? Přizvěte si odborníka, aby vyjednal výhodnější cenu

Koupě nemovitosti je mnohdy celoživotní investicí, při níž jde o životní úspory, nejste-li zrovna investor a obchod s realitami neprovozujete s podnikatelským záměrem. Tento krok si proto žádá odpovídající péči a především zkušenosti, abyste za vysněnou nemovitost nezaplatili více, než je její skutečná a tržní hodnota.

Chystáte se kupovat svou vysněnou nemovitost, ale neorientujete se v realitní problematice? Bojíte se koupit nemovitost přímo od majitele či nevěříte zprostředkovateli obchodu? Nerozumíte smlouvám, které jsou velmi důležitou součástí realitní transakce? A především byste rádi ušetřili peníze? Pokud jste si alespoň na jednu z otázek odpověděli ano, jste ideálním adeptem na vyhledání profesionální podpory při prodeji nemovitostí. Do koupě nemovitosti vložíte spoustu peněz, proto se nevyplatí žádnou fázi celého procesu uspěchat. Uspěcháte-li to, bude to jen k vaší škodě.

„Pro naše klienty nabízíme novou službu osobního poradenství. Jako profesionálové s desítkami let zkušeností v oboru umíme vyjednat lepší kupní cenu, důkladně prověřit nemovitost po právní stránce a celý proces ohlídat tak, abychom klientovi takzvaně kryli záda,“ říká Jakub Kindl, spolumajitel rodinné realitní kanceláře Domov Reality, která se už 25 let specializuje na reality v oblasti Prahy, Berounska a středních Čech.

Jakmile si vyberete svou vysněnou nemovitost, účastní se realitní odborníci druhého kola prohlídky, kdy si nemovitost fyzicky prohlédnou, upozorní na zjevné a případné běžně se opakující technické problémy, kterými nemovitost může trpět. Zkušení odborníci umí klást vhodné otázky prodávajícím a všímají si důležitých aspektů nemovitosti, které běžně zůstávají laickým očím skryty.

Odborníci nemovitost prověří také po právní stránce, pomohou najít případné vady a díky získaným zkušenostem minimalizují rizika. Tato služba vám proto může ušetřit spoustu starostí, peněz a hlavně času. „Dohlédneme za klienty na kompletní právní dokumentaci spojenou s převodem a ohlídáme celý peněžní tok přes úschovu peněz. My vždy jen doporučujeme, finální slovo má klient. Bohužel v dnešní době stále dochází k množství podvodů a chyb při převodech nemovitostí, i to je důvod, proč doporučujeme nákup nemovitosti svěřit odborníkům,“ radí Jakub Kindl.

Vyjednání lepší ceny

„Díky osobní prohlídce nemovitosti, perfektní znalosti trhu a reálných cen jsme pak schopni s majitelem či makléřem, který má prodej na starosti, lépe jednat a vhodně argumentovat, abychom klientovi vyjednali slevu. Přeci jen makléř či prodávající s profesionálem jedná jinak než s koncovým klientem. Je to náš denní chleba a vy díky tomu šetříte své finance, které pak můžete raději použít třeba na vybavení či rekonstrukci nemovitosti.

Související příspěvky

Zahradní altány od DELTA Svratka s.r.o. potěší designem, kvalitou i cenou!

redakce

Průkaz energetické náročnosti budovy: Jak se v něm orientovat a k čemu slouží?

redakce

Proč vsadit na venkovní žaluzie?

redakce