INSPIRACE

Krbová kamna a krby na pelety – ecoFlame.cz

Pomalu ale jistě nám již zima klepe na vchodové dveře. A se zimou přichází vždy nutnost vytápění obýváků a pokojů, ale i domů, chat, chalup a bytů. Co všechno by měl člověk zvážit, než si do svého domu či bytu pořídí krbová kamna nebo krb ? Skvělé tipy Vám zprostředkují specialisté na peletové vytápění ze společnosti ecoFlame.cz

Pelety jako efektivní palivo

Prvně je jistě záhodno si říci, co si vybavit pod pojmem peleta. Pod pojmem peleta si lze představit váleček o průměru 6mm, který je tvořen ze zbytků dřeva a dřevního odpadu. Pelety jsou fytopalivem (formou biomasy), tedy obnovitelným přírodním zdrojem. Vyznačují se vysokou výhřevností, která se pohybuje až do hodnoty 19,5 MJ/kg, zároveň jsou však pelety typické velice nízkým obsahem popelovin – od 0,5 do 1%!

Výroba pelet

Výroba pelet se provádí pomocí protlačovacích matricových lisů z čisté dřevní hmoty, tedy ze zbytku dřevní hmoty a dřevního odpadu za pomoci silného stlačení. Pokupě následně drží díky ligninu, který dřevo obsahuje. Právě toto stlačování se označuje za peletování. Náklady na výtop pomocí pelet se přitom pohybují na úrovni nákladů na výtop pomocí ušlechtilých fosilních paliv (v současné době již i nižších). Současně však říkáme „ano“ přírodě, jelikož mají vysoký ekologický efekt. Skvělou zprávou je, že si pelety můžeme vyrábět i sami díky peletovacím lisům. – VIDEO

Topení pelatami

Výtápění peletami zaručuje stejný komfort jako jiné zdroje tepla z hlediska ovládání a regulace. Propojení se solárním zařízením , rekuperací nebo tepelným čerpadlem je standardem zapojení peletových kamen. Je jen otázkou technického řešení zda teplo po domě rozvedete pomocí radiátorů, podlahového topení nebo rekuperace. Navíc získáte příjemné teplo v obývacím pokoji, které nenahradíte žádným jiným zdrojem tepla.

Peletová kamna

Kvalitní peletová krbová kamna COLA jsou vyrobená z litiny a dosahují účinnosti 97 %  a jsou ohodnocena známkou HIPE, která zaručuje vysokou účinnost výkonu kamen. Zároveň splňují přísné normy které jsou v souladu s nejnovějšími nařízeními Evropské unie a politikou ochrany životního prostředí. Peletová kamna existují kachlová, skleněná nebo ocelová. Záleží především na tom, kolik místností máte v plánu s těmito kamny vytápět. K vytápění jedné místnosti slouží klasická krbová kamna na pelety , která se vyrábí ocelová , kachlová nebo skleněná ve třech barevných variantách. Máte-li v plánu vytápět jednu obytnou místnost a další dva pokoje, poslouží nejefektivněji teplovzdušná krbová kamna na pelety. Třetí variantou je centrální vytápění celého domu pomocí peletových krbových kamen s výměníkem. Naše krbová kamna s výměníkem mohou ohřívat i teplou užitkovou vodu pro potřeby domácnosti. Hodí se do dřevostaveb, chat, chalup nebo bytů. Centrální vytápěcí systém je možné realizovat buď jako kachlová, skleněná, nebo ocelová kamna.

Krby na pelety

Litinové krby CPC, tedy kombinované krbové vložky na pelety, dřevo, štěpku a jiné palivo, se hodí k vytápění rodinných domů, chalup, srubů a chat. Výhodou je možnost libovolně kombinovat paliva. Protože během romantického večera Vaše oko jistě mnohem více zaujme krb s plápolající plameny nad dřevěnými polínky než hořící štěpky. Velkou výhodou je zapálení krbu na dálku pomocí GPS. Vy tak vždy přijíždíte do čerstvě vytopeného objektu. Automatické krbové vložky na pelety i dřevo vytáví Váš dům pomocí teplovzdužných rozvodů do dalších místností , nebo pomocí výměníku pro centrální vytápění.

Kotle na pelety

Interiérové kotle na pelety jsou ideální pro novostavby z hlediska úspory místa v domě. Není nutné budovat kotelnu. Oproti klasickým krbovým kamnům a krbům mají tu výhodu , že jsou bezprašné bez úniků kouře do místnosti. Obzvláště jsou vhodné pro úsporné, nízkoenergetické a pasivní domy. Z prostého důvodu, že kotel na pelety nedovolí přetopení objektu jelikož je plně automatizovaný srovnatelný s plynovým kotlem.

 

Výhody vytápění peletami

Výhodou vytápění jsou, kromě zmíněné vysoké účinnosti a vysokého ekologického efektu, ekonomická návratnost peletových kamen, jež se pohybuje od 3 do 7 let. Budeme se těšit na našich internetových stránkách. „Vaše spokojenost je naše reklama“ zní slogan společnosti ecoFlame.cz VIDEO

www.ecoflame.cz

 

Související příspěvky

Nová paneláková kuchyně? Inspirujte se fotogalerií

redakce

Skákání na trampolíně je zdravé

redakce

Pojištění majetkové, domácnosti a nemovitosti: Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

redakce