Search

Kouzlo dřevěné komody

Komody už zdaleka nejsou pouhým prádelníkem se zásuvkami. Dnes už jsou vnímány jako nepostradatelný kus nábytku ve všech domácnostech. Slouží pro ukládání rozměrově menších předmětů a doplňují klasické velké šatní skříně. Trh dnes nabízí širokou nabídku nejrůznějších druhů, materiálů, barev a rozměrů. Nejaktuálnějším trendem je,  díky svému jemnému odstínu s nádech šedé, nábytek z dubu Sonoma.

 

Malá skříň

Nejdůležitější rolí komody je především ukládání věcí. Nicméně spousta moderních interiérů si žádá designový kousek, který bude také ozdobou místnosti. Vybírat je možné z komod s otevřenými policemi nebo šuplíkových, skříňových nebo propojení všech těchto druhů. Horní část může skvěle posloužit pro vystavení dekorací či odkládání věcí.

V obchodech nalezneme také nejrůznější materiály. Nejvhodnějším dřevem do domácností se v současné době jeví Sonoma dub. Díky svému přírodnímu vzhledu promění interiér v pohodlný a útulný domov.

 

Vhodný rozměr

Při výběru komody z masivu je vhodné zvážit její velikost. Do dětského pokoje se hodí spíše menší komoda, která může být doplněna o kolečka a stane se tak pojízdným a snadno přemístitelným kusem nábytku. V ložnici bude komoda z dubu Sonoma sloužit pravděpodobně jako prádelník. Zde je proto vhodná větší velikost, pro pohodlné ukládání prádla. Dále komoda nalezne využití také v předsíni nebo chodbě, kam může být umístěna v menší hloubce, aby příliš nezasahovala do prostoru pro procházení.

 

Pohodlné otevírání

Jednotlivé šuplíky se vybavují úchytkami, které dotváří celkový design komody. Komodám z dubu Sonoma sluší stylové úchytky, které je možné jednou za čas vyměnit a změnit tak vzhled tohoto nábytku. Pokud vám úchytky nejsou sympatické, dub Sonoma také umožňuje snadné vytvoření otvorů pro prsty nebo použití mechanických či elektrických systémů pro otevírání nábytku z masivu.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *