INSPIRACE

KOUPELNOVÉ ZÁSUVKY…NA MÍSTA!

KOUPELNOVÉ ZÁSUVKY…NA MÍSTA!

Nezbytnými pomocníky v koupelnách jsou elektrické zásuvky…ale pozor! S jejich umístěním je spojená i bezpečnost. „Stříkající voda ke koupelně patří, pokud však do její blízkosti umístíte zásuvky, rázem se užitečné může změnit v nebezpečné,“ říká pan Marek Beneda, obchodně technický poradce družstva OBZOR, českého výrobce domovních vypínačů a zásuvek, a pokračuje: „Montáž zásuvek v koupelně určují tak zvané koupelnové zóny, což jsou specifická pravidla pro umístění elektroinstalace v koupelnách, daná normou. Každý přístroj má určeno elektrické krytí, které se označuje zkratkou IP. Podle hodnot tohoto krytí se umisťují zásuvky i jiné přístroje do různých zón.

 (Za)kryjte se IP 44

zásuvka ELEGANT s krytím IP 44 a průhledným víčkem v odstínu hliník

Toto krytí chrání přístroj právě proti stříkající vodě. Disponuje jím například řada ELEGANT, jejíž zásuvky mají kromě toho ještě průhledné víčko na pružině, které lze jednoduše odklopit nahoru, samo se poté vrátí do původní polohy,“ informuje pan Beneda z OBZORU.

Koupelnové zásuvky budou vždy bezpečně sloužit, pokud budou umístěny na vhodném místě a v bezpečné vzdálenosti, dle stanovených koupelnových zón. K bezpečnosti přispívá i použití proudového chrániče, který se již dnes v koupelnách považuje za samozřejmost.

www.obzor.cz  

Související příspěvky

Vyberte si u Detalon s.r.o. detaily pro vaši podlahu

redakce

Zařiďte si váš domov přesně podle vašich představ

redakce

Zařizujete si interiér? Zainvestujte do nábytku na zakázku

redakce

1 komentář

Kájinka 15. 9. 2021 at 20:04

Já nevím, asi ano. Mě by se to líbilo u našeho střešního panelového bytu. Ale to nám družstvo bohužel nedovolí. Nedokážu si predstavit ani jak by to vypadalo, i se zateplením střechy, nebo když tam třeba stojí voda když prší. Já řeším třeba doplňkové světlo tak, že vemu >prodlužovací kabel a zapojím světlo

Odpověď

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.