INSPIRACE

Kontinentální postele – dopřejte si pohodlí a zdravé spaní v jednom

Víte, jak vypadá kontinentální postel? A už jste spali v nějakém lepším hotelu? Tak to určitě víte, protože takovou postel poznáte na první pohled. Je robustní, prostorná, pořádně vysoká, a když do ní ulehnete, rozlije se vám po těle pocit lehkosti a blaha.

 

Za úspěchem je unikátní konstrukce

Jedinečnost kontinentálních postelí spočívá v jejich důmyslné třípatrové konstrukci. Základ tvoří masivní spodní díl, takzvaný “box spring”, složený z dřevěného rámu a systému pružin. Pružiny zespodu vyrovnávají tlak ležícího na matraci, a ta tak získává ještě lepší vlastnosti než na laťkovém roštu nebo desce. Zároveň díky otevřenému prostoru pod matrací postel správně odvětrává a “dýchá”.

Rám kontinentální postele po celé ploše pokrývá už zmíněná matrace, jaksepatří silná a vyrobená z prvotřídních materiálů. Obvykle se skládá z pružinového jádra, obaleného několika vrstvami čistě přírodních surovin. V kvalitní matraci tak najdete organickou bavlnu, kašmír, kaučuk, ale třeba i koňské žíně.

Záleží pak čistě na vás a vašich potřebách, zda zvolíte tužší nebo měkčí variantu matrace. Nahoře na matraci pak leží ještě “topper”, další slabší matrace (obvykle do 10 cm) většinou také vícevrstvá. Ta ještě víc umocňuje váš požitek z dokonalého odpočinku.

 

Kontinentální postel pečuje o vaše zdraví

Spánek na takové luxusní posteli je nejen vysoce komfortní, ale i prospěšný vašemu tělu. Díky kvalitním matracím a dvojímu odpružení se na ní ideálně rozloží hmotnost těla, a klouby s páteří tak zbytečně pod tlakem netrpí.

Své výhody má i výška lůžka. Jednak se vám z něho bude snadněji a bezbolestně vstávat a díky tomu, že spíte výš nad zemí, nevdechujete tolik usazovaného prachu jako na nízkém lůžku. Poznejte kontinentální postele a užijte si každou noc jako v bavlnce.

Související příspěvky

Příznivce si získává i betonová taška

redakce

Jak čistit světlé koberce z vysokým vláknem od fleků a skvrn. Strojní čištění Brno

redakce

Potřebujete rekonstruovat svůj pražský byt? Jak na to?

redakce

Přidat komentář