INSPIRACE

Komíny MESSY představují SAVE ENERGY systém

SAVE ENERGY systém zajišťuje bezpečné řešení pro začlenění komínu do energeticky úsporných domů a dřevostaveb, díky žáruvzdorným izolačním komínovým šachtám a průchodkám. Před každou realizací pečlivě studujeme projektovou dokumentaci a následně navrhneme jaký typ průchodky, případně komínové šachty, zvolíme pro konkrétní stavbu.

Nezanedbatelnou předností je i to, že SAVE ENERGY systém již několik let používáme ve všech našich realizacích. Běžně pracujeme se stropními a stěnovými průchodkami.

Novinkou je nosná stropní průchodka, kterou osazujeme při realizacích svislých kouřovodů s funkcí komínu.

Všechny naše průchodky a šachty jsou vyrobeny z certifikovaného materiálu, navíc SAVE ENERGY systém prošel zkušebními testy a měřením v požární laboratoři ČVUT UCEEB. SAVE ENERGY systém je navržen tak, aby povrch průchodky či šachty byl plynotěsný. Je tedy možné na ně napojit parotěsnou zábranu. Tepelný odpor komínového tělesa v provedení RAAB DW 150 SE 50 je 1,18 m2.K/W při 200°C.

Standardem pro třívrstvý komín DN 150 mm, vnějšího rozměru 200 – 210 mm, je průchodka tvaru kvádru, o rozměru 350 x 350 mm a zkracovatelné délky od 100 do 500 mm. Jedno čelo je přitom pevné a druhé demontovatelné kvůli možnosti zkrácení. Otvor pro montáž komínu je DN 215 mm. Hmotnost průchodky je cca 7 kg.

Průchodky je možné vyrobit i na zakázku a přizpůsobit je konkrétnímu typu komínu.

K SAVE ENERGY systému dodáváme i různé typy krycích rozet, ať už kruhových nebo čtvercových. Dle přání klienta mohou být krycí rozety v jakýchkoli barvách RAL.

Ukázky realizací najdete na našich FB stránkách: @kominymessy

Veronika Buková – MESSY s.r.o.

Související příspěvky

Kdo Vám kvalitně odstraní fleky a zápach. Čištění koberců, sedaček Ostrava

redakce

Doporučujeme: Řada manažerského nábytku Maya Due

redakce

ADMD je oporou firmám i zájemcům o dřevostavby

redakce