INSPIRACE

Ještě stále je čas zajistit úspory při zimním vytápění!

Letošní topná sezóna začala teprve nedávno a ještě dlouho trvat bude. A vy už možná nyní víte, že vytápění vás bude stát zase více peněz, než v loňském roce. Vliv na to mají zvyšující se ceny paliv a také fakt, že u rodinných domů dochází každoročně ke zvyšování tepelných ztrát. Čím je dům starší, tím hůře dokáže udržet nashromážděné teplo. Teplo rychle uniká a vy budete muset topit více a také více utratíte. I když už vaše topná sezóna začala, ještě stále není pozdě snížit tepelné ztráty objektu i při letošní zimě. A to dokonce o 30%.

Zjistěte, kudy teplo uniká a zamezte mu!

Většina domácností i starších rodinných domků se snaží snižovat tepelné ztráty výměnou starých oken za nové. Tudy teplo tedy téměř neuniká. Nejdůležitější je vědět, kterým směrem teplo postupuje. Fyzikální zákony jsou nekompromisní. Teplý vzduch je řidší a lehčí, tím pádem stoupá vzhůru. Stoupá tedy ke stropu nebo ke střeše. Pokud nemáte zateplené stropy, uniká tímto místem podstatná část nashromážděného tepla. Hlavně duté dřevěné trámové stropy nedokáží teplo účinně zadržet uvnitř místnosti. Naštěstí se zateplení stropů u této konstrukce dá provést velice snadno a s vysokou účinností. Stačí jen vybrat správný druh izolace.

Za 3 hodiny může být váš strop zateplený

Představte si klasické ráno, kdy se vzbudíte a začnete topit. Kvůli nezatepleným stropům ztrácíte teplo. V poledne ale přijede firma, která vám stropy zateplí. Nevyžaduje žádnou stavební přípravu a ve vašem domě nebude při zateplování zanechávat žádný nepořádek. Ve 3 hodiny odpoledne bude tato firma odjíždět a od této chvíle už teplo nebudete ztrácet, ale naopak ho šetřit. Přesně takových účinků dosahuje foukaná minerální izolace MAGMARELAX, kterou nabízí společnost IP Polná. Jedná se o 10x levnější způsob izolace, než je izolace fasád a pomůže vám ušetřit až 30% ze stávajících nákladů na vytápění. hotovo je za pár hodin.

 

Více informací najdete na www.ippolna.cz.

Související příspěvky

Výprodej dlažby, neuvěřitelné ceny!!!

redakce

Proč jsou krby pro vytápění interiéru oblíbené i v dnešní době?

redakce

Jaké jsou přednosti a účinky parních saun

redakce