INSPIRACE

Jaký je hit letošního léta? Jednoznačně SWEET LOFT!

Módní trendy stále určují, jak budeme žít. Návrháři přichází na trh s novými nápady prakticky neomezeně a velmi často. A proto i společnost IP POLNÁ nyní představuje zcela nový módní trend. Ovšem nikoli v kategorii módy, ale v bydlení – SWEET LOFT. Novinka v bydlení sladkých a veselých půd!

 

Nechte se módními trendy inspirovat i v bydlení
Slouží vaše půda jen k odkládání nepotřebných věcí nebo sušení prádla? Podobá se půda spíše skladišti, než příjemnému prostoru k bydlení? Pak je pro vás připraveno elegantní řešení – SWEET LOFT, které vyvinula právě IP POLNÁ.

Nejde o nic jiného, než o chytré zvětšení půdních prostor v domě. Velmi snadno se může půda přeměnit v dětskou hernu s lezeckou stěnou, prosvětlený ateliér, posilovnu nebo domácí relaxační centrum. Že je přestavba náročná? Myslíte si, že je tato realizace finančně náročná? Ale vůbec ne. Je to za pár korun a hotovo je dříve, než se nadějete.

 

Už za jeden den bude půda útulná
Nejdříve ze všeho se ale musí půda vyklidit. Stejně už to bylo dávno zapotřebí a s nepořádkem nemějte slitování. Pak přijdou na řadu odborní pracovníci. Na pořadí je nová podlaha. Moderní technologie umožňují postavit na půdě krásně rovnou podlahu s milimetrovou přesností. To vše díky laserové kontrole. Jde o jednoduchou ale pevnou skládačku lehkých konstrukcí. Základním kamenem je přesný rošt. Pod novou podlahou bude vytvořen prostor o výšce 25 centimetrů, kam se zafouká tepelná izolace MAGMARELAX® ECO. Jedná se o sněhobílou minerální izolaci s pozoruhodnými izolačními vlastnostmi, kladoucí důraz na ekologii. Bílá barva dokládá čistotu materiálu, obsahuje totiž jen přírodní pojiva z obnovujících organických látek. Nikde ani stopa po ropných produktech. Díky velmi nízké energetické náročnosti při výrobě je tento druh izolace vysoce šetrný k přírodě. Když je dutina pod podlahou zaplněná nafoukanou izolací, zaklopí se OSB deskami, vzájemně spojených „na péro a drážku“. Tepelná izolace dokáže podstatně zvýšit komfort bydlení. A dokonce pomůže ušetřit až třetinu nákladů na vytápění. Izolace také účinně tlumí zvuk, ochrání domácnost proti ohni, v zimě hřeje a v létě chladí.


Samotný proces izolace netrvá déle než tři hodiny. I s montáží nové podlahy a barevnou úpravou pak vše trvá maximálně jeden den. Bez nepříjemného hluku, s minimem prachu, vše za plného provozu domácnosti.

Možná je jakákoliv barva
Poslední etapou je barevné nástříkání dřevěné konstrukce. Většinou barevně ošetřujeme trámy, prkna a latě. Speciální technologie umožňují nastříkat barvu v pěti základních odstínech a v nekonečném množství jejich kombinací tak, aby se barva nedostala mezerami na venkovní stranu. Vybrat si můžete jakýkoliv barevný odstín. Trendem letošního roku se stala žlutá a „oceánově“ modrá. Pastelově barevné odstíny jsou nejen velmi estetické, ale nástřik významně zvyšuje životnost pálených tašek.

Majitel firmy IP POLNÁ Ing. Radim Vaněk veřejně přiznal, že SWEET LOFT také doma má. „Využívám ho jako osobní tělocvičnu a posilovnu,“ říká. „Ale moji kamarádi z práce na půdě vytvořili hernu pro děti. Je to velká výhoda. Když na jaře, v létě nebo na podzim prší, mají si kde hrát a nehrozí jim nebezpečí,“ vysvětluje.

 

A jak bude vypadat finální cena?

Nečekejte žádné přehnané sumy. SWEET LOFT díky kombinaci tepelné izolace podlahy je finta, která investici během 4 -5 let vrátí zpět. Samozřejmě ve formě ušetřených peněz za vytápění. Poměrně přesnou kalkulaci si sami můžete vypočítat na webové stránce nebo zavolat na bezplatnou telefonní linku 800 100 533. Odborníci rádi poradí a pomohou.

Více na www.magmarelax.cz/akce

Související příspěvky

Kvality pohovek Natuzzi Editions a Natuzzi Italia

redakce

Jaké parametry a vlastnosti by měla mít podlaha do ložnice?

redakce

Krabice, do kterých zabalíte téměř vše

redakce