INSPIRACE

Jaké trendy vládnou kuchyním?

Kdo by netoužil po krásné a elegantní kuchyni jako z časopisu. Při samotném zařizování kuchyní vyvstává mnoho otázek. Rovnou kuchyňskou linku? Rohovou kuchyňskou linku? Zvolit spíše sladěný jídelní set, nebo raději experimentovat s originálními židlemi do kuchyně?

Oblíbená trendy rohová kuchyně Brick

 

Rovná kuchyňská linka nebo rohová kuchyňská linka?

Dobrou zprávou je, že ani jedna z těchto linek nevyšla z módy. Záleží tedy spíše na vašem osobním vkusu, a především na tom, kolik místa v místnosti máte.

Pokud je vaše kuchyň malá, je častější a praktičtější volbou rohová kuchyňská linka. Díky rohové kuchyňské lince chytře a prakticky využijete rohového prostoru a získáte cenné místo navíc. Zároveň díky designově řešené rohové skříňce získáte i nápaditý a dekorační prvek.

Rovné kuchyňské linky jsou vhodnější do prostornějších místností. Výhodou rovných kuchyňských linek je velké množství různých kombinací, které se stávají stále více populárnější. Moderním řešením rovných kuchyňských linek je například vytvoření dvou řad linek s uličkou. Populární je i varianta, kdy se vytvoří moderní kuchyně s ostrůvkem v otevřeném prostoru místnosti.

Moderní rovná sektorová kuchyně Michelle OKAY

 

Jaký kuchyňský dřez je in?

Kuchyňské dřezy nabízejí širokou možnost výběru jak z materiálů, tak i co se týče provedení. Ke stálicím oblíbených materiálů patří bezesporu nerez. V poslední době nabývají na popularitě dřezy z granitu, které jsou typické svou snadnou údržbou. Nesporným hitem je keramický dřez, ten se však řadí do vyšší cenové kategorie.

Dalším aspektem je jejich samotné provedení. Do minimalisticky řešených kuchyní se rozšířil jednoduchý a malý jednodřez. Ten ale není úplně vhodnou volbou pro hojně využívanou kuchyň. Dalším řešením je dvoudřez, který může být řešený i na více sektorů. Stálicí rohových kuchyní stále zůstává rohový dřez. Trendem se staly dřezy se zabudovaným odkapávačem – nejen, že jde o stylový prvek, navíc i usnadňuje práci.

 

Celý jídelní set, nebo raději stůl a židle do kuchyně zvlášť?

Výhodou jídelních setů je jejich dokonalá stylová sladěnost. Na druhou stranu se často jedná o poměrně konvenční kombinace. Jste-li odvážnější a rádi kombinujete různé styly a materiály, spíše než hotový jídelní set pro vás bude vhodnější pořídit si kuchyňský stůl a židle do kuchyně každé zvlášť.

Mezi oblíbené varianty patří například kombinace dřevěného stolu a kovových židlí do kuchyně. Moderním materiálem je i ratan, který již dávno není jen výsadou zahradního nábytku. Spojení ratanu s kovem, případně i se dřevem, je stylové, moderní a svěží. Mezi trendové materiály se řadí i kámen. Pokud si ale nejste kombinacemi příliš jistí, vždy můžete vsadit na elegantní sladěnost jídelního setu. Jídelní set je jistota, se kterým neuděláte krok vedle a vaše židle do kuchyně budou se stolem perfektně ladit. Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, pamatujte na vhodnou velikost jídelního stolu. Ten je sice dominantním prvkem, nicméně by kolem něj měl být stále dostatek prostoru.

Jídelní set 19 – Stůl 160×90,6x židle (ořech střední/dakota 3) OKAY

Související příspěvky

Proč by měly být parkové lavičky v každé obci?

redakce

Bambus za každou postel

redakce

Komfortní sezení i pro velkou rodinu

redakce