INSPIRACE

Jaké jsou přednosti a účinky parních saun

Parní sauna je moderním druhem sauny, kterou si může každý pořídit do své domácnosti. Jediné, co je zapotřebí k tomuto druhu je saunovací kabina a generátor páry, který je umístěn mimo hlavní kabinu. Uvnitř kabiny lze tedy celý prostor využít k saunování a žádné vybavení nebude vnitřní část sauny zmenšovat. Dnešní článek zaměříme na přednosti tohoto druhu saun a také na účinky pro lidský organismus.

 

Začneme s principem saunování

Princip saunování je jednoduchý a o vše se stará kvalitní generátor páry. Ten stačí jen napustit potřebným množstvím vody, ze které díky ohřevu je vytvořena pára. Vytvořenou páru lze dle potřeby dávkovat do vnitřního prostoru saunovací kabiny. Podle individuálních potřeb si nastavíte teplotu i koncentraci páry tak, jak vám nejvíce vyhovuje. Pro správný a dlouhodobý chod generátoru je nutné zajistit přísun kvalitní vody. Ideální variantou je, když je před samotný generátor umístěn změkčovač vody. V kabině může být umístěn také dávkovač aroma, aby byl proces saunování ještě příjemnější.

 

Účinky parní sauny?

Parní sauny pracují ze všech využívaných druhů saun s nejvyšší koncentrací vlhkosti. Vzdušná vlhkost je zpravidla vyšší než 70%. Takto vysoká vlhkost má na lidský organismus velmi blahodárné účinky. Samozřejmě pokud je saunování prováděno v doporučených intervalech. Dochází k mnohem intenzivnějšímu prokrvení celého organismu. Vysoké prokrvení svalů má za následek jejich rychlejší regeneraci a sníží jejich bolestivost. Stejně tak je snížena i bolest kloubů. Pravidelné saunování v parních saunách také zvyšuje celkovou tělesnou imunitu. Regenerace je nejen fyzická, ale při saunování také dochází k psychické relaxaci.

 

Důležitá je kvalita sauny

Aby bylo dosaženo všech pozitivních vlivů na lidský organismus v co možná nejvyšší míře, je nutné vybírat kvalitní parní sauny. I v této kategorii na našem trhu existují rozdílné produkty s rozdílnou kvalitou. Největší rozdíl je v technickém provedení parních generátorů. Mezi nejvyvinutější druhy v této oblasti se řadí značka HARVIA. Generátory HARVIA na našem trhu nabízí a dodává společnost finskasauna.cz, jeden z předních specialistů na sauny na našem trhu.

Detailní informace o parních saunách můžete najít přímo na www.finskasauna.cz.

 

 

Související příspěvky

Nejlepší Vánoce jsou Vánoce v novém

redakce

Světlo – naše zdraví, sebevědomí a produktivita

redakce

Technistone se představí na Czech Masters

redakce