INSPIRACE

Jaké jsou druhy matrací?

Matrace a správně zvolený rošt – to jsou dva základní předpoklady kvalitního a zdravého spánku. Zatímco rošt vyberete poměrně snadno, u výběru matrace musíte věnovat pozornost celé řadě faktorů. Představíme si nejčastější druhy matrací a jejich vlastnosti, abyste se i vy mohli správně rozhodnout.

 

 

Matrace z líné pěny – výborné pro zdravý spánek

Líná pěna je speciální materiál, který se v současné době těší obrovské oblibě a matrace z něj vyrobené patří nejpopulárnějším. Matrace z líné pěny poskytují dobrou oporou pro celé tělo, protože se pěna přizpůsobuje poloze i tvaru těla po celou dobu spánku. Matrace z líné pěny jsou tak skvělou volbou především ze zdravotního hlediska.

Pružinové matrace nejsou pasé

Pružinové matrace často vnímáme jako zastaralé, opak je ale pravdou. Na trhu jsou moderní pružinové matrace, které uspokojí i ty nejnáročnější. Moderní pružinové matrace jsou vyrobeny z vysoce kvalitních ocelových pružin, které jsou obaleny měkkým a pohodlným materiálem. Díky tomu je spaní na těchto matracích velice příjemné.

 

Latexové matrace – novinka, která funguje!

Latex byl pro výrobu matrací použit poměrně nedávno, ovšem rychle si tento druh matrací získal oblibu. Latexové matrace tvoří jeden kus materiálu, který je rozdělen do jednotlivých zón pro dokonalou podporu všech částí těla. Matrace dobře odvádí vlhkost, je však potřeba je umístit na kvalitní rošt.

 

Sendvičové matrace – umožňují volbu tuhosti

Sendvičové matrace jsou určeny pro ty, kdo občas spí na tvrdším a někdy raději na měkčím. Jejich předností je to, že jsou tvořeny z několika vrstev a mohou tak nabídnout rozdílnou tuhost jednotlivých částí a tak poskytnout tělu dobrou oporu. Některé sendvičové matrace mají rozdílnou tuhost z každé strany.

 

Přírodní matrace – vhodné zejména pro alergiky

Přírodní matrace jsou vyrobeny z přírodních materiálů – mezi nejoblíbenější v této oblasti patří matrace s kokosovými vlákny. Přírodní matrace jsou výborné v tom, že jsou vhodné pro alergiky a pro všechny kdo trpí kožními problémy. Skvěle také absorbují a odvádí vlhkost.

 

BIO matrace vydrží extrémně dlouho

Na trhu jsou také BIO matrace – vytvořené z BIO produktů bez obsahu ropných látek. Tento typ matrací přináší nejen pohodlí ale především i dlouhou životnost. Jsou dobře tvarovatelné a pružné. I tyto matrace jsou velmi vhodné pro alergiky.

 

Jakou matraci si vyberete vy?

Bohatou nabídku najdete na www.mpzdravyspanek.cz

 

 

 

Související příspěvky

Oblíbenost závěsů neupadá, naopak stále vzrůstá

redakce

Jaký zvolit materiál povlečení?

redakce

Štípané palivové dřevo aneb Jak vybrat to správné do svého krbu

redakce