INSPIRACE

Jak zvýšit zabezpečení dveří proti vloupání?

Zabezpečení objektů je v dnešní době stále více probíraným tématem. A nezáleží na tom, zda se jedná o zvýšení zabezpečení rodinných domů nebo komerčních objektů. Všechny stavby by měly zvyšovat ochranná opatření proti vloupání. Nejčastěji se zloději do objektů dostávají okny a dveřmi. Pro okna existuje hned několik způsobů zabezpečení, ale tématem dnešního článku bude především vyšší zabezpečení vchodových dveří.

Není nutné kupovat nové dveře

Většinu z nás jako první varianta napadne nákup nových bezpečnostních dveří. Více o tomto nákupu se můžete dozvědět v kategorii článků s názvem stavba. Cena takových dveří se ale rozhodně nezastaví na částce 10 000 Kč, pokud mají být opravdu kvalitní. To ovšem rozhodně není zanedbatelná investice. Existují ale i účinné způsoby zabezpečení dveří, u kterých není nutná výměna. Prostě se jen vylepší bezpečnostní prvky stávajících dveří. My si představíme 2 způsoby, které se na stávajících dveřích dají využít.

 

Cylindrická vložka, kterou zloději neotevřou

Ze všeho nejdříve se zaměříme na oblast cylindrických vložek u dveří. Pokud máte jen klasickou vložku, znamená to pro zloděje maximálně ztrátu v trvání několika málo vteřin. Proto je ze všeho nejdříve zapotřebí pořízení kvalitní bezpečnostní vložky. Ta nelze otevřít tak snadno, jako klasická vložka. Většina zlodějů při pohledu na bezpečnostní vložku své úmysly raději vzdá.

Více tipů, jak zabezpečit domov najdete na našich stránkách v kategorii inspirace.

 

Bezpečnostní kování zamezí snadnému přístupu k cylindrické vložce

Pokud byste zlodějům chtěli zamezit v přístupu k cylindrické vložce, je dobré vybrat také bezpečnostní kování. Bezpečnostní kování totiž má za primární úkol především maximálně chránit cylindrické vložky. Bez speciálních nástrojů se tento druh kování ze dveří nedá odstranit a vložku tak chrání zcela dokonale.

 

Informace k vytvoření tohoto článku jsme čerpali od společnosti HS Kování. Tato společnost je jedním z největších prodejců kování a cylindrických vložek na našem území. Pokud byste chtěli o firmě vědět více, můžete se podívat zde.

Související příspěvky

Nejoblíbenější matrace za sníženou cenu

redakce

Trendem letošního podzimu jsou šedé podlahy

redakce

Džungle v posteli je super volba

redakce