INSPIRACE

Jak vytvořit slavnostní výzdobu obývacího pokoje?

Ať už se blíží velkolepé výročí, oslavy vítání nového roku nebo se chystáte uspořádat narozeninovou párty v domácím prostředí, připravte se. Současné trendy se nesou v duchu originálních dekorací a vzdušného prostoru, které obohatí vhodně zvolené světlo do obývacího pokoje.

Prozradíme vám, jak se nejlépe přichystat na libovolnou oslavu nebo večírek pořádaný u vás doma. Nechte se upoutat moderní inspirací a překvapte nejen své hosty, ale i sebe.

 

Jak zvládnout úklid na oslavu?

Termín svátečního dne nebo významného výročí se nevyhnutelně blíží a vy stále nemůžete nalézt vhodnou inspiraci k unikátní výzdobě? Nepropadejte panice a vezměte to pěkně od začátku. Žádná oslava ani její příprava, se neobejde bez řádného úklidu. Novoroční výzdoba je tak díky vánočnímu úklidu snadněji realizovatelná, ale významných dnů v roce je mnohem více.

Pokud se většímu úklidu nevyhnete, rozhodně se zaměřte jen na podstatné věci. Přerovnáním dětského oblečení sice nic neztratíte, ale na druhou stranu to na výzdobě a její kvalitě nic nezmění. Veškerou pozornost směřujte výhradně k prostoru, kde se bude oslava odehrávat. Nezáleží na tom, jestli jde o úklid na Nový rok nebo je spjat s libovolnou alternativní oslavou, vždy platí stejná pravidla.

Bez značkového vysavače na koberce a čalouněný nábytek se neobejdete. Nezapomeňte všude setřít prach a dostatečně vyvětrat. Vyleštěte veškeré povrchy a pokuste se redukovat chytače prachu na poličkách, čímž získáte vzdušněji působící prostor, a navíc se nic zbytečně nerozbije. Úklid provádíme směrem od shora dolů.

 

Ideální výzdoba pro obývací pokoj

Jakmile máte sklizeno, záclony a závěsy vyprané, přejděte k výzdobě. Zde je menší inspirace:

Osvětlete svůj obývací pokoj

Vhodně zvolené bodové či centrální a nástěnné osvětlení dokáže mnohdy vykouzlit podmanivější atmosféru než všechny dekorace a barevné odstíny dohromady. Vyberte si z široké škály produktů a zajistěte si ideální světlo do obývacího pokoje.

Stůl připravený na slavnostní setkání.

 

Snažte se udržet jeden styl

Také se vám líbí od každého trochu a podvolujete se zbytečné eufórii? Raději zvolněte a pamatujte na známé přísloví: Méně je někdy více. Hlavním úkolem je sjednotit design a vzhled obývacího pokoje do jednoho stylu. Výsledek bude působit mnohem nápaditěji a nerušivě. Inspiraci naleznete například ve skandinávském nebo rustikálně založeném stylu.

Udržte jednotný dokonalý styl. Sestava do jídelny HANA 4. Zdroj: eranabytek.cz

 

Zázemí obývacího pokoje

Důležitou součástí každé oslavy nebo večírku je dostatečný prostor k sezení. Nejlépe, aby se hosté cítili pohodlně a mohli kdykoliv usednout nebo odejít, aniž by svým pohybem obtěžovali druhé. Možná je ta pravá chvíle k pořízení optimální sedací soupravy. Nezapomeňte na kvalitní koberec, stačí i kusový, který poskytne měkký a hřejivý došlap po celý večer.

 

Svíčky, balónky a domácí bar

Nejen novoroční výzdoba, ale i narozeninové párty se neobejdou bez balónků a dalších tradičních pomůcek, které výraznou měrou posilují celkový zážitek. Co se takhle posunout o další krok dál a zajistit si domácí bar?

V dnešní době se exkluzivní barový nábytek pohybuje v rozumné cenové hladině, takže si ho může dopřát téměř každý. Navíc získáte vítané zázemí a místo pro rychlé doplňování nápojů všem přítomným hostům. Není třeba odcházet do kuchyně, poskytněte všem možnost nahlédnout, z čeho si v daný večer mohou vybírat.

Svíčky a světýlka v obývacím pokoji STONE. Zdroj: eranabytek.cz

 

Tip na výrobu domácí leštěnky

Při velkém úklidu vám celkem snadno mohou dojít veškeré dostupné přípravky, proto jsme pro vás připravili snadný návod na výrobu domácí leštěnky z ingrediencí, které máte vždy po ruce.

Stačí spolu s jedním dílem olivového oleje smíchat 1 díl citronové šťávy a z výsledku budete příjemně překvapeni. Nábytek získá impozantní lesk s dlouhotrvajícím účinkem. Dost možná si tento domácí přípravek natolik oblíbíte, že jej zaměníte za standardní přípravky. Substanci jednoduše nakapejte na kousek suchého hadříku.

 

Nejdůležitější body úklidu v obývacím pokoji

  1. Vyleštěte nebo vyčistěte podlahové krytiny,
  2. vysajte a utřete prach,
  3. vyperte záclony a odstraňte špínu z čalounění.

 

Nejdůležitější věci v obývacím pokoji

  • osvětlení obývacího pokoje
  • sedací souprava
  • domácí bar

 

Související příspěvky

K moři i k rybníku přibalte osušku i ručník

redakce

Hrozíte se rekonstrukce koupelny? Už nemusíte!

redakce

Jaké jsou alternativy ke klasickému bydlení? Zkuste mobilní dům

redakce