INSPIRACE

Jak vybrat lednici vhodnou pro vaši domácnost?

Vynález z konce 19. století se stal neodmyslitelnou součástí kuchyně. Lednička uchovává naše potraviny déle čerstvé a dobře vychlazené. Moderní doba však přináší mnoho novinek – jak si vybrat tu nejlepší lednici do vaší domácnosti?

 

Investice do nezastupitelného kuchyňského spotřebiče

Lednice představuje poměrně nákladnou a dlouhodobou investici, proto je její správný výběr klíčový. Existuje však více typů – např. americká lednice se hodí pro velkou rodinu, miniledničku pak ocení studenti na kolejích. Jaká lednice bude ta pravá pro vás?

Monoklimatická lednice bez mrazáku se hodí tehdy, pokud mrazák nepotřebujete, nebo jej naopak již vlastníte samostatně. Bez mrazáku je v tomto typu lednice více místa na chlazené potraviny.

Kombinovaná lednička v sobě ukrývá menší mrazicí prostor, díky kterému uchováte potraviny několikanásobně delší dobu. Takové lednice však mívají větší rozměry.

Obrovská americká lednice pro početné rodiny nabízí velkolepý chladicí a mrazicí prostor. Časté jsou speciální moderní funkce, například výrobník ledu nebo dávkovač vychlazené vody.

Minilednička najde využití v malém bytě, na koleji, v kanceláři nebo v domácnosti jediné osoby. Kromě místa ušetříte i peníze za elektřinu, miniledničky chladí menší prostor, a jsou tak úspornější.

 

Při výběru dále sledujte:

  • energetickou náročnost chladničky,
  • akumulační dobu (po jak dlouhou dobu bez elektřiny dokáže spotřebič udržet nízkou teplotu),
  • hlučnost (bývá kolem 40 dB),
  • speciální funkce (antibakteriální filtry, zóny pro ovoce a zeleninu, snadné odmrazování, ventilaci atd.)
  • a samozřejmě pěkný vzhled, který bude sedět k vaší kuchyni. Pozor na nerezové a lesklé provedení, na kterém budou vidět otisky prstů.

 

Kam v kuchyni umístit lednici

Ještě než si ledničku vyberete a koupíte, popřemýšlejte nad jejím umístěním. Určitě nepatří poblíž topení nebo na sluníčko. Měla by stát na místě, kde se teplota pohybuje maximálně do 30 °C. Dále si musíte vybrat, jestli bude lednice volně postavená nebo vestavěná v kuchyňské lince. Vestavěné spotřebiče opticky lépe zapadnou do kuchyně, budete mít však užší výběr kvůli přesným rozměrům.

 

Chladivý pomocník každého kuchaře

Lednici vybírejte podle požadované objemové kapacity, energetické spotřeby i místa, které na spotřebič máte. Pohodlí vám zajistí moderní funkce, které za vás ledničku odmrazí či vám připraví osvěžující ledovou vodu. Na vás zbude jen naplnit nový spotřebič tím nejlepším jídlem.

Související příspěvky

Buď sám sobě makléřem

redakce

Prohlédněte si extra výkonná krbová kamna na pelety a kotle na pelety COLA

redakce

Navštivte více než 50 staveb na Dni otevřených dřevostaveb 10. 10. 2020!

redakce