INSPIRACE

Jak vybrat aku vrtačku?

Akumulátorové vrtačky (aku vrtačky) v dnešní době patří k nejvíce využívaným druhům nářadí. To platí pro profesionály v různých oborech, ale i pro domácí kutily. S aku vrtačkami je možné provádět opravdu velké procento prací od střechy až po sklepy. A hlavně k jejich provozu není potřeba za sebou tahat velkou a nepraktickou prodlužku. Důležitý je ovšem správný výběr. Jak vybrat aku vrtačku, aby dokonale plnila funkce, které od ní potřebujete?

 

Rozmyslete, zda potřebujete aku vrtačku nebo jen aku šroubovák

Aku vrtačka a aku šroubovák na první pohled mohou svou konstrukcí vypadat stejně. Plní ale odlišné účely. Pokud budete potřebovat především kompletovat různé materiály pomocí dotahování šroubů a vrutů, postačí vám s přehledem kvalitní aku šroubovák. Ten slouží především k dotahování nebo pro jednoduché vrtání. Naopak aku vrtačky mohou být vybaveny ještě mnoha dalšími užitečnými funkcemi. Kterým částem je třeba věnovat největší pozornost?

 

Co je třeba pečlivě kontrolovat?

Mezi nejdůležitější součásti aku vrtaček patří samozřejmě akumulátory (baterie). Právě akumulátory totiž dopřávají vrtačkám vysoký výkon. Je důležité, aby vydržely nabité maximální možnou dobu. Důležité je také, aby jejich dobíjení a vyměňování bylo snadné a rychlé. Kapacita akumulátoru by měla být minimálně 1.3Ah. Některé druhy akumulátorů jsou vybaveny takovými články, které zabraňují samovybíjení, netrpí paměťovým efektem a jsou šetrné k životnímu prostředí.

 

Čím více funkcí, tím lépe

Funkcí aku vrtaček může být také velmi mnoho. Čím větším množstvím funkcí aku vrtačky disponují, tím univerzálnějším nástrojem se stávají. Moderní aku vrtačky už nemusí pouze vrtat nebo dotahovat, ale jsou vybaveny také dalšími funkcemi, které jistě oceníte. Některé umí dokonce řezat nebo brousit. Vše záleží na výrobci a také na kvalitě a velikosti sortimentu jednotlivých prodejců. Mezi největší specialisty v oboru prodeje ručního nářadí a aku vrtaček se na našem trhu řadí server rucni-naradi.cz. zde najdete opravdu velký výběr kvalitního nářadí.

 

3 vybrané produkty, které vás rozhodně nezklamou

Pro lepší představu o opravdu kvalitních aku vrtačkách a aku šroubovácích jsme zde připravili 3 modelové produkty, jako příklad kvalitního nářadí. Každý z těchto druhů aku nářadí je od jiného výrobce, ale všechny je můžete najít na rucni-naradi.cz.

 

Ruční aku šroubovák NAREX ASV 7-A

Jedná se o vysoce kvalitní ruční aku šroubovák od proslulé značky Narex. Tento šroubovák disponuje o 30% menšími rozměry a je o 20% lehčí v porovnání s klasickými aku vrtačkami. Spínač rychlosti vám umožní plynulou regulaci otáček. Aku šroubovák je také vybaven 11+1 stupni utahovacího momentu pro šetrné dotahování.

 

Vrtací aku šroubovák DeWALT DC740KA

Tento vrtací aku šroubovák může být s přehledem využíván, i jako vrtačka. Výkon je celých 12V. Sklíčidla s objímkou umožní rychle a snadno měnit pracovní nástroje na vrtání i na utahování. Nastavit můžete 14 hodnot utahovacího momentu a pro vylepšení ovladatelnosti motoru je vybavena také elektrickou brzdou. Delší životnost a rychlejší přenos energie zajistí celokovové převody.

 

Aku vrtačka BLACK and DECKER MT18K

Tato aku vrtačka může být považována za opravdu univerzální nástroj. Vrtat můžete do jakéhokoli materiálu téměř bez omezení. Díky vysokému výkonu to lze velmi snadno. Největší výhoda je ovšem v nabídce nástavců této vrtačky. Kromě klasických nástavců na vrtání nebo dotahování můžete dokonce nasadit nástavec i na vrtání s příklepem. Tato aku vrtačka se správnými nástavci dokonce dokáže řezat jako přímočará pila nebo brousit. Její využití je tedy opravdu všestranné.

Související příspěvky

Společnost Eaton se zúčastní Stavebního veletrhu on-line se svým řešením chytré instalace

redakce

S rohovou sedačkou snadno vytvoříte místnost v místnosti

redakce

Chcete se stát méně závislí na fosilních palivech?

redakce

1 komentář

majklik 27. 6. 2015 at 9:44

Elektrické nářadí je na ústupu, čím dál více se prosazuje aku nářadí, aku vrtačky s příklepem, aku kladiva sds plus , aku pily atd. Preferuji značku Milwaukee (USA) profi v Hoby je slušný Ryobi
– voltáž M12 M14 M18 M28 široký sortiment
-bez uhlíkový motor – nežere energii
-baterie až 5Ah
-veliký kroutící moment
-výborné držení stroje
Nakoupil jsem na http://www.naradi-milwaukee.cz a něco na http://www.akcni-naradi.cz

Diskuze je uzavřena.