Search

Jak udržovat sprchové kouty v čistotě

Hygiena je velmi důležitá a u koupelny to platí obzvlášť. Poradíme vám, jak udržovat sprchové kouty v čistotě.

 

Proč jsou sprchové kouty špinavé?

Na první pohled se zdá, že povrch skla a keramických obkladů je hladký. V podstatě je nerovnoměrný a drsný, což zastavuje tekoucí kapky vody, které v důsledku toho nesou odpovědnost za šmouhy a kamenné usazeniny. Voda, kterou máme v našich domovech, má různé vlastnosti. Nejčastěji je to voda tvrdá, obsahující mnoho chemických sloučenin, které reagují se sklem a keramikou a jsou zodpovědné za jejich znečištění.

Mnozí zákaznici nemají rádi čištění, mnoho výrobců používá speciální skleněné povrchy, díky kterým tekoucí voda nevytváří šmouhy. Toto je však dražší varianta. Ve standardních verzích skříní tohoto nátěru se nenajde.  Alternativou jsou modely vybavené potiskem nebo ražbou, které, i když vyžadují pravidelné čištění, účinně zabraňují výhledu na pruhy a usazeniny. Vaše koupelna bude zářit, když dodržíte naše rady.

 

Jak sprchové kouty čistit?

Skleněný povrch, ať již je opatřen dodatečným povlakem, nebo ne, nemůže být čištěn abrazivními čisticími prostředky, například práškem nebo pastou. Nedoporučuje se používat přípravky s obsahem acetonu, benzínu nebo kyseliny. Všechny tyto prostředky místo toho, aby jim dodali čisté a krásné záře, ve skutečnosti poškrábou a poškodí sklo, trvale je připravuje o jejich kouzlo

Při každodenním úklidu je potřeba, aby byly vyčištěny také sprchové kouty i vana. V případě silnějšího znečištění budou užitečné pomocné koncentráty, které budou aplikovány dočasně a dočasně, nepřispějí ke zhoršení jeho vzhledu. Kapaliny pro okna a zrcadla jsou zase užitečné pro čištění vnějších stěn.

Ocet je jedním z nejlepších pomocníků v domácnosti. Jeho roztok s vodou v poměru 1: 1 účinně odstraní usazeniny tvrdé vody a mýdla. V případě silnějšího znečištění ho stačí jemně zahřát, aby získal stejnou účinnost. Na druhé straně nezředěný ocet obnoví lesk skleněných povrchů. Po nalití na posuvné dveře se účinně vypořádá se zbytkovými bakteriemi.

Meta popis: Sprchové kouty jsou místem, kde se drží často nečistoty a usazeniny. Poradíme vám, jak udržovat sprchové kouty v čistotě.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *