INSPIRACE

Jak správně postupovat při rekonstrukci domu?

Rozhodli jste se, že svůj starší rodinný dům necháte projít důkladnou rekonstrukcí a proměníte ho v moderní bydlení? Nevyhovuje vám současné zařízení a vybavení domu a chcete změnu? Důvodů k rekonstrukci může být mnoho a rekonstrukce je vždy správnou volbou, jak své současné bydlení vylepšit. Je to také složitý stavební zásah, při kterém je třeba velké množství zkušeností a správně postupovat. Jaké jsou zásadní kroky u každé rekonstrukce.

 

Zamezte vlhkosti za každou cenu

Starší rodinné domy před i po rekonstrukcích mnohdy trpí zvýšenou vlhkostí. Na vině může být zanedbání údržby domu, překonaná životnost izolačních vlastností materiálů, ale také zateplení budov a výměna oken. V takovém případě se vlhko nemá jak z objektu dostat a shromažďuje se na stěnách. Myslete tedy na to, že sanace vlhkého zdiva by se měla vždy společně s rekonstrukcí řešit. Po skončení rekonstrukce a objevení vlhkosti by bylo pozdě. 7 nejčastějších problémů s rekonstrukcemi se můžete dozvědět v tomto článku.

 

Pro rekonstrukci je důležitý výběr kvalitních materiálů

Bez kvalitních materiálů nemůže být rekonstrukce provedena správně. Ani sebelepší a zkušený řemeslník totiž nedokáže zázraky. Materiály a jejich kvalita by měly být při výběru rozhodující. Při rekonstrukci je zapotřebí velké množství materiálů v různých stavebních odvětvích. Rekonstrukce domu a její výsledek je na kvalitě materiálů přímo závislý. Je třeba tedy vybírat ve stavebninách, které nabízí kompletní sortiment kvalitních stavebních materiálů a ceny drží neustále při zemi.

 

Stavebniny nemusí nabízet pouze materiály, ale také služby

Na našem trhu nemusíte najít pouze stavebniny, které se soustředí jen na prodej stavebních materiálů. Některé stavebniny mají ve své nabídce také odborné poradenství a dokonce i možnost realizace některých prací nebo kompletních rekonstrukcích. Pokud hledáte stavebniny Praha, které nabízí nejen kvalitní materiály, ale i služby, můžete se obrátit například na stavebniny Bosta Holding.

Související příspěvky

Jak si vybrat to nejluxusnější možné povlečení

redakce

Vyzkoušejte sílu plynového grilu

redakce

Nábytek do obýváku

redakce