INSPIRACE

Jak snížit náklady na vytápění u starších rodinných domů?

 

Zima je největším nepřítelem každého vlastníka staršího rodinného domu. Zejména výdaje jsou vysoké. Výdaje za vytápění v zimě se v mnoha domácnostech, zejména starších, mohou vyšplhat až na několik tisíc korun v jediné sezoně. Každý z nás by chtěl náklady na vytápění minimalizovat. Méně topit v zimě rozhodně není ideální řešení. Ideálním řešením je zateplit domácnost. Jenže většina druhů zateplení znamená také velkou jednorázovou investici. Který druh zateplení je ideální?

Ideální parametry zateplení? Minimální náklady a maximální účinnost

Každý z nás by chtěl do zateplení investovat minimální náklady a přitom dosáhnout maximálních úspor. Bohužel zateplení fasády je statisícová investice. Výměna oken znamená investici několika desítek tisíc korun. Ovšem jsou ale i další možnosti. Ještě je možné zateplení stropů a půdních prostor foukanou minerální izolací. V porovnání se zateplením fasády může být až 10x levnější a je dokonce levnější, než výměna oken v celém domě. A její účinky vás rozhodně nezklamou.

 

Úspory až 30% ze současných nákladů. Stačí správně vybrat materiál!

Už samotný výběr druhu izolace půd a stropů může ovlivnit snížení nákladů na vytápění domácnosti v zimě téměř o třetinu. Tedy i o několik tisíc korun každou sezónu. Když vezmeme v úvahu nízké pořizovací náklady tohoto druhu zateplení, může být tato investice navrácena již za 4 roky. Mezi takovéto druhy izolací se řadí především foukaná izolace MAGMARELAX®. Návratnost investice je samozřejmě v úsporách za vytápění.

Stačí 3 hodiny a je hotovo

Zateplení fasády je hotové v průměru za 3 týdny. Výměna oken trvá přibližně 3 dny. Zateplení pomocí foukané izolace MAGMARELAX® může být provedeno za pouhé 3 hodiny. Specialistou na aplikace této izolace je na našem trhu společnost IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. Tato společnost je největším dodavatelem izolace MAGMARELAX® na našem trhu. Pro váš projekt vždy najde nejlepší řešení s minimálními náklady a maximálními úsporami.

Více informací o využití foukané izolace MAGMARELAX® najdete na www.magmarelax.cz.

 

Související příspěvky

Víme, kterými místy nejvíce uniká teplo z rodinných domů a známe řešení!

redakce

Bojíte se, že s příchodem sychravého a chladnějšího počasí začnou vaše domy opět vlhnout?

redakce

V jednoduchosti je síla – důkazem toho jsou stavebnicové bloky Stavoblock

redakce