INSPIRACE

Jak snížit až o třetinu částku za vytápění domu?

Mnoho lidí sní o bydlení v rodinném domě, protože má mnoho výhod. Oproti bytu v panelovém domě ale také různé nevýhody, jako jsou třeba vysoké náklady na vytápění. S příchodem zimy tak všichni majitelé každý rok přemýšlí, jak ušetřit.

Máme v podstatě dvě cesty, jak snížit částky uvedené na konečném vyúčtování topné sezóny, které se navíc každý rok zvyšují. Najít levnější zdroj tepla, tedy kupovat například levnější uhlí nebo pelety, což ale nemusí být vždy výhodné. Používání nekvalitních surovin s nižší výhřevností nás v celkovém součtu za sezónu vyjde nakonec dráž. Nebo se zaměřit na úniky tepla a pokusit se ho v domě udržet, což znamená investovat do zateplení a izolace. Tradiční formy typu výměna oken, dveří a izolace fasády pomohou, ale návratnost vstupní investice je velmi dlouhá. Navíc se musí dělat v létě nebo hezkém počasí, což v době topení už není moc reálné. Foukaná minerální izolace stropu je ideálním řešením, jak teplo doma udržet způsobem, který je osvědčený.

Na rozdíl od dlouhé realizace spojené se zásahy do domu, jako tomu je při výměně oken nebo dveří, je foukaná izolace hotová během pár hodin. Výhodou technologie foukání je rychlá a snadná aplikace, která nijak neomezí bydlení ve vašem domě. Nemusíte složitě přemýšlet nad uskladněním rolí izolačního materiálu a bát se o svou zahradu, po aplikaci nezůstane žádný nepořádek ani není nutné nikde nic skladovat. Jak už z názvu vyplývá, izolace se aplikuje pomocí technologie foukání. Na určené místo je izolační materiál přiveden hadicí, která vede ze zásobníku umístěného na nákladním autě. To parkuje před domem a tak se nemusíte bát o záhony nebo ovocné stromy v zahradě. Hadicí se pak minerální vlna fouká na potřebné místo a vytváří souvislou vrstvu, čímž se minimalizují rizika vzniku tepelných mostů. Minerální vlna je hypoalergenní, odolává i škůdcům a bakteriím, neslehne se ani nenasákne vodu a je nehořlavá, což zaručuje její dlouhou životnost.

Foukaná izolace k nám přišla ze skandinávských zemí, ve kterých je kvalitně a efektivně zateplený dům naprostou nutností. Izolovaný strop v zimě brání unikání tepla a udrží ho v domě, v létě pak naopak chrání podkrovní místnosti před přehříváním.

Související příspěvky

Masivní nábytek je ideální variantou do dětských pokojů

redakce

CIUR a.s. představila COMPRI izolace!

redakce

Luxusní podlaha ve Vaší domácnosti snadno a rychle? Jde to!

redakce