INSPIRACE

Jak se stěhuje v Praze

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Stěhování je důležitá událost v životě každého, není proto radno ji brát na lehkou váhu. Existuje několik základních aspektů, jež by neměl člověk nikdy jen tak přejít. Nejinak je tomu při stěhování v rámci Prahy.

 

Proveďte cenovou kalkulaci

Ceny za stěhování se mohou v široké nabídce stěhovacích společností zdát na první pohled dost nepřehledné. Na druhý zrovna tak – firmy si dnes účtují poplatky za přistavení vozu, za pomocníka navíc, za přenos těžkých břemen apod. Ceny v online kalkulačkách proto berte s rezervou. Vždy zvažte, zda se vám vyplatí účtování dle kilometráže, či dle hodinové sazby.

 

Při stěhování v rámci Prahy je dobré počítat s častými dopravními komplikacemi. Rovněž pozor na stěhování o víkendu nebo na svátky, některé firmy si za ně účtují příplatky. Pozvěte odborníka Některé firmy v oboru nabízejí i osobní konzultace zdarma. Pokud si tedy nevíte se stěhováním rady, zkušený odborník vám poradí, jaká varianta z nabízených služeb je pro vás nejvýhodnější. Tuto variantu doporučujeme zejména v případě, že jste se ještě nikdy nestěhovali – jen těžko totiž domyslíte všechno důležité spojené se změnou domova.

 

Poptávejte nadstandardní služby

Firmy se liší i v šíři nabízených nadstandardních služeb, jako je:

•           Balení věcí, včetně ošacení

•           Manipulace s rozměrným nábytkem, možnost jeho rozebrání a opětovného smontování

•           Likvidování odpadu vzniklého v průběhu stěhování.

Nabízejí je dobré stěhovací firmy. Lišit se mohou v cenových relacích.

Reference jsou základ

Zejména pokud potřebujete přemístit opravdu velké množství nábytku nebo rovnou celou firemní kancelář, je dobré si ověřit, zda má daná firma s takovým typem zakázky dostatečné zkušenosti. Do vyhledávače zadejte „stěhování Praha“ nebo „stěhování v Praze“ a hledejte hodnocení stěhovacích firem od jejich zákazníků.

Související příspěvky

Jaké variace a provedení mohou nabízet moderní pergoly?

redakce

Tvář svého domova hledejte ve svém vlastním nitru

redakce

Moderní obklad kuchyní a koupelen? Jednoznačně mozaiky!

redakce