INSPIRACE

Jak postupovat při výběru lednice?

 

Kvalitní lednice je nezbytnou součástí každé domácnosti. Patří mezi první spotřebiče, které do domácnosti vybíráme a na celý chod domácnosti má velký vliv. Při jejím výběru bychom měli porovnávat mnoho kritérií, které samotný výběr ovlivňují. Nezáleží totiž pouze na vzhledu a výkonu.

 

Volně stojící nebo vestavěné?

Základem je výběr velikosti a vzhledu. Téměř všechny druhy a velikosti lednic se mohou vyrábět ve dvou variantách – volně stojící nebo vestavěné. Vestavěné lednice se v posledních několika letech staly velmi oblíbenou variantou při rekonstrukci kuchyní. Stanou se součástí designu kuchyně a zapadnou do jejího vzhledu. Ovšem ani moderní designy volně stojících lednic nic na kráse neztrácí. Moderní tvary a linie se také do domácnosti skvěle hodí. Můžete si i vybrat, zda nová volně stojící ledničky bude v bílé barvě nebo v krásném designu lesklého nerezu.

S mrazákem nebo bez?

Při výběru ledničky také velmi záleží na kompozicích vašeho interiéru. Pokud máte možnost zakomponovat do vybavení volně stojící mrazák, nemusí být nutně součástí samotné lednice. Díky tomu můžete ušetřit místo a ledničky budou poskytovat více prostoru. Ovšem i kombinované ledničky s mrazákem jsou nabízeny v mnoha variantách velikostí. Mrazáky mohou být ve spodní i horní části. Pokud chcete opravdu velkou ledničku pro početné rodiny, nemusíte se soustředit pouze na jednodveřové lednice, které jsou na našem trhu nejrozšířenější, ale můžete si vybrat i lednice dvoudvéřové.

 

Spotřeba, hlučnost a vybavení

To jsou kritéria, která při výběru lednice do domácnosti musíme porovnávat také. Stejně, jako pračka, je také lednice vybírána i podle spotřeby elektrické energie a hlučnosti. Z hlediska energetické spotřeby dosahují nejlepších výsledků lednice v energetické třídě A+. Vybavení lednic jde neustále kupředu a tak je systém NO FROST, který zabraňuje namražování na stěnách lednice téměř nezbytností. Moderní lednice dokáží dokonce zamezit tvorbě bakterií uvnitř, mohou být vybaveny LCD displejem, výrobníkem ledu nebo dokonce výčepním zařízením.

 

Detailní informace o lednicích, recenze a odborné poradenství při výběru nejdete na www.lednicky.cz.

 

 

Související příspěvky

Bez dokonale zařízené kuchyně se delikatesy prostě uvařit nedají

redakce

Hit pro náročné- kovová dlažba

redakce

Štípané palivové dřevo aneb Jak vybrat to správné do svého krbu

redakce