Search

Jak mít dokonale čistou koupelnu?

Prach, špína, bakterie, rez. Toto vše jsou problémy, se kterými se každý týden utkáváte i vy v boji za čistou koupelnu. Také už ale máte dost neustálého drhnutí a námahy, která je pro čisto vaší koupelny nutná? Pak se nechte inspirovat našimi tipy, jak mít dokonale čistou, bez plísní a nečistot, které si můžete rozvrhnout do několika dní! Jaké jsou jednotlivé kroky?

 

Sprcha a vana

Váš úklid začněte ve sprchovém koutu nebo u vany. Nejprve stěny postříkejte přípravkem proti vodnímu kameni a proti usazování vody, který musí působit několik desítek minut. Vydrhněte vodovodní baterie i hlavici sprchy, setřete spáry mezi obklady, vyčistěte odpad a vymyjte vaničku sprchového koutu. U vany postupujte stejně, jen na závěr očistěte celou plochu vany antibakteriálním přípravkem. Máte v koupelně koupelnové skříňky s dostatečným prostorem? Pak do nich uložte veškerou kosmetiku včetně šamponů, kondicionérů nebo sprchových gelů, aby nemusely stát na okraji vany či sprchy, a neznečišťovaly ji.

 

Obklady

Jakmile máte sprchový kout očištěný, vrhněte se na kachličky. Na ty použijte speciální přípravek proti plísním, který zajistí, že budou spáry i kachličky hygienicky čisté. Pokud budete čistit těžko přístupná místa koupelny, využijte k tomu starý kartáček na zuby, se kterým se dostanete úplně všude. Při čistění obkladů nezapomínejte ani na prostor za skříňkami nebo za pračkou!

 

Toaleta

Čištění záchodu není nijak náročné. Začněte u okrajů toalety, kde se zachycuje nejvíce bakterií. Vydesinfikujte je, vyčistěte celou vnitřní stranu wc, kterou ošetřete speciálním gelem. Vyměňte náplň v gelovém závěsném čističi a omyjte toaletu z vnější strany. Nakonec vyčistěte sedátko a poklop i vodní nádrž, kam usedá prach.

 

Umyvadlo

Rychlé čištění umyvadla by se mělo dělat denně. Setření vody, nečistot jako je zubní pasta nebo kosmetické přípravky a vytření dosucha dělejte každý večer. Minimálně jednou týdně omyjte vodovodní baterie od vodního kamene a usazenin, vydesinfikujte odtok i celé umyvadlo a vyčistěte jej od nánosů zaschlé kosmetiky či čistících přípravků. Nakonec celé umyvadlo vytřete do sucha.

 

Podlaha

Na konec úklidu si nechejte podlahu, na kterou mohl během úklidu ukápnout některý z čisticích prostředků. Nejprve z podlahy odkliďte vše nepotřebné, jako jsou čisticí prostředky, špinavé hadry, oblečení nebo kbelíky, a ukliďte je na své místo. Poté podlahu vytřete od prachu a nečistot, k čemuž můžete využít krásně vonící přípravky na podlahy, které vydrží vonět celé hodiny.

Závěrem ještě koupelnu pořádně vyvětrejte, aby se v ní nedržela vlhkost a teplo, které by mohlo zapříčinit nové problémy.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *